لوگو ایران پانل

سوله ساندویچ پانل

سوله ساندویچ پانل یک راه ارزان، سریع و ایده آل برای سرمایه گذاران است. برای این که بیشتر با این نوع سوله آشنا شوید و مزیت و کاربرد آن را بدانید پیشنهاد می کنم متن زیر را بخوانید.

ساندویچ پانل جزو مصالح به روز است که که سوله ها را در برابر عوامل خارجی مختلف به خوبی محافظت می کند. باید گفت این مواد بهترین و مناسب ترین راه حل اقتصادی برای ساخت سوله های مدرن با پایه قدرتمند هستند که شما می توانید از آنها در هر منطقه ای استفاده کنید.

از ساندویچ پانل های امروزی به عنوان عناصر سوله سازی مدرن، سبک و بادوام یاد می شود. شما به راحتی می توانید از این نوع مصالح مدرن و امروزی برای پوشش سقف و دیوارهای خارجی انواع سوله ها و همچنین برای دستیابی به دیوارهای داخلی عایق کاری شده و  ساخت سردخانه های مدرن استفاده کنید.

معمولا سوله ساندویچ پانل با پر کردن یک ماده عایق ضخیم و کم تراکم بین دو سطح فلزی نازک و با چگالی بالا تولید می شود. این المان های ساختمانی مدرن به دلیل پیش ساخته بودن آماده مونتاژ  در هر جایی هستند، آنها علیرغم وزن کم خود از ظرفیت حمل بار بالایی برخوردارند و می توانند در برابر محیط سخت مقاوم باشند.

البته توجه کنید عایق های مختلف باید با توجه به نیاز سوله ها انتخاب شوند، برای مثال نمی توان از عایق معمولی برای ساخت سوله سردخانه استفاده کرد و شما برای جلوگیری از ورود هوای بیرون و خارج شدن هوای داخل سردخانه از یک عایق مناسب استفاده کنید.

تولید ساندویچ پانل در انواع عایق ها از جمله PUR، PIR، پشم معدنی و EPS انجام می شود. شما می توانید با در نظر گرفتن نیازهای حرارتی، رطوبتی، عایق صدا و مقاومت در برابر آتش، تصمیم بگیرید که کدام نوع ساندویچ پانل برای سوله و یا سایر پروژه های شما مناسب است.

ساندویچ پانل ها عموما در ساخت انواع سوله، تاسیسات صنعتی، ساختمان های تجاری، سردخانه ها، ساختمان های مسکونی، نیروگاه ها و همچنین ساختمان های کشاورزی و دامپروری استفاده می شوند.

 

آیا نوع ساندویچ پانل مورد استفاده برای ساخت سوله با دیگر پانل ها متفاوت است؟

 

این سازه که یک ماده کامپوزیتی است معمولا از پر کردن مواد عایق بین دو سطح فلزی تشکیل می شود. طول عمر ساندویچ پانل به طراحی آن و نیز مشخصات فنی آن بستگی دارد.

نوع ساندویچ پانل مورد استفاده برای ساخت سوله با دیگر پانل ها متفاوت نیست، اما نوع سوله ساندویچ پانل باید با توجه به به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارد انتخاب شود.

ورق بیرونی مورد استفاده برای ساخت می بایست به خوبی بتوانند در برابر اشعه خورشید و  تغییرات دما و نیز سایر اثرات محیطی مقاوم باشد. همچنین ورق داخلی مورد استفاده برای ساخت ساندویچ پانل ها می بایست در برابر تراکم جوی سوله و اثرات فیزیکی و شیمیایی مقاوم باشد.

همچنین ظرفیت باربری ساندویچ پانل ها که با مواد عایق متناسب با نیاز سوله طراحی شده اند باید بر اساس باری که حمل می کنند به درستی محاسبه شود.

برای این که طول عمر سازه شما شما افزایش یابد، توصیه می شود پس از نصب آن را طبق استانداردها، حداقل سالی یک بار تمیز کنید و به خوبی در طول سال از آن نگهداری کنید. شما باید کوچک ترین مشکل را در بدنه سوله خود شناسایی و آن را در سریع ترین زمان برطرف کنید تا از گسترش آن جلوگیری کنید.

 

ابعاد سوله های ساندویچ پانل چقدر است؟

 

ابعاد سوله ساندویچ پانل می تواند متفاوت باشد و در کل به نیاز سرمایه گذار بستگی دارد، ممکن است بزرگ و یا کوچک باشد. ساندویچ پانل برای ساختمان های صنعتی و مسکونی و همچنین سازه های نظامی، کشاورزی و پیش ساخته، و سیلوها استفاده می شود. در حالی که عرض پوشش ها معمولا حدود ۱۰۰۰ میلی متر است (۱ متر) است، اما طول آن در اندازه های مناسب با توجه به نیاز پروژه شما تولید می شود.

هنگام محاسبه اندازه ساندویچ پانل، باید ضخامت عایق خود را نیز در نظر بگیرید. نوع و ضخامت هسته عایق شما باید بر اساس ویژگی های سازه شما انتخاب شود.

ضخامت پانل های سقفی و دیواری که برای سقف و دیوارهای سوله شما استفاده می شود متفاوت است:

  • ضخامت عایق PUR و PIR در سازه های معمولی از ۵۰ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر
  • ضخامت عایق پشم معدنی متغیر است
  • ضخامت عایق EPS از۴۰ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر
  • ضخامت عایق PUR و  PIR در پانل های سردخانه بین ۸۰ میلی متر تا ۲۰۰ میلی متر
  • ضخامت عایق پشم معدنی در پانل های آکوستیک بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلی متر است.

برای این که بیشتر با ضخامت انواع ساندویچ پانل مورد استفاده برای ساخت سوله ها آشنا شوید توصیه می کنم با مجری معتبر و تولید کننده  یعنی شرکت ایران پانل تماس بگیرید.

 

موفق ترین تولید کننده پانل های صنعتی در بازار داخلی کیست؟

 

قطعا شرکت ایران پانل یکی از بهترین تولید کنندگان در کشور است، زیرا تجربه زیادی در این زمینه دارد و برای تولید محصولات خود از تکنسین های ماهر مهندسان کاربلد و نیز از تجهیزات فنی به روز استفاده می کند.

ما مفتخریم که با تولید انواع سازه های فلزی بخش زیادی از نیاز کشور را تامین می کنیم. ما از مدرن ترین فناوری برای تولید ساندویچ پانل استفاده می کنیم، تولید کننده پیشرو ساندویچ پانل در کشور هستیم. ما تمامی محصولات خود را با پیروی از تکنولوژی در حال توسعه، بر روی خطوط اتوماتیک و پیوسته و با کیفیت بالا تولید می کنیم. و روز به روز سوله های قوی تری می سازیم.

نیازمندان به سوله ساندویچ پانل می توانند مواد اولیه خود را با قیمت ارزان و با تضمین کیفیت از شرکت ایران پانل تهیه کنند. برای خرید عمده می توانید از ما تخفیفات ویژه دریافت کنید، کارشناسان ما در هر زمان آماده راهنمایی شما هستند.

 

ساندویچ پانل مورد استفاده برای ساخت سوله از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

 

ساندویچ پانل های مورد استفاده برای ساخت سوله معمولا در برابر حرارت، صوت، آب، رطوبت، آتش عایق بندی شده و آماده استفاده در پروژه های شما است.

معمولا سوله ساندویچ پانل از ۳ لایه، ورق داخلی، ورق خارجی و هسته عایق تشکیل شده است. نوع مصالحی که برای ساخت این کالا مورد استفاده قرار می گیرد می تواند متفاوت باشد.

 

مناطق مورد استفاده ساندویچ پانل ها کجاست؟

 

از کارخانه ها تا استادیوم ها، از مراکز خرید تا استخرهای شنا، ساندویچ پانل یک راه حل بادوام و اقتصادی برای ساخت انواع سوله است. ساندویچ پانل در کنار سوله های صنعتی به عنوان یک محصول مطرح می‌شود که روز به روز با حوزه‌های جدید مانند سوله های نظامی، سوله های  کشاورزی، سوله های  تولیدی، سیلوها و خانه‌ها مسکونی پیوند می خورد.

جمع بندی؟

شرکت ایران پانل از برترین و موفق ترین تولید کنندگان در کشور است که توانسته با دانش و علم روز انواع مختلفی از سوله ها را با کمک ساندویچ پانل های مدرن تولید کند. اگر نیازمند یک سازه با کیفیت، مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت هستید، می توانید با کارشناسان ما در شرکت ایران پانل تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

کارشناسان ما با آگاهی به این کار شما را راهنمایی و بهترین پیشنهاد را با توجه به نیاز شما در اختیارتان قرار می دهند. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در سریع ترین زمان ممکن یک سوله مدرن با کارایی بالا برای خود بسازید، بهتر است به سراغ سوله ساندویچ پانل بروید.

این نوع سوله ها بسیار بادوام، سبک و مستحکم هستند. در مناطق مختلف کشور، از جنوب کشور گرفته تا شمال و غرب می توانید  از این سازه ها استفاده کنید.