لوگو ایران پانل

نصب ساندویچ پانل سقفی

نصب ساندویچ پانل سقفی عنوان مطلبی است که قرار است امروز شما آن را یاد بگیرید. اگر تازه وارد هستید و تازه به این عرصه پا گذاشته اید می توانید با مطالعه این مقاله به جزئیات و نکات مهم نصب  پی ببرید. این مقاله شما را با مراحل نصب ساندویچ پانل های سقفی آشنا می کند، اگر علاقه مند هستید ادامه مقاله را بخوانید؟

ساندویچ پانل سقفی، سیستمی است که ساختمان ها را در برابر عوامل خارجی محافظت می کند و بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل برای داشتن یک خانه مستحکم و مقاوم است. این گونه مصالح به عنوان عناصر ساختمانی مدرن، سبک و بادوام شناخته می شوند.

 

 

برای شروع نصب ساندویچ پانل سقفی شما به ابزارهای خاصی نیاز خواهید داشت که مهمترین آنها عبارتند از:

 • کمپرسور هوا
 • شیلنگ هوا
 • تفنگ کلک
 • خط گچ
 • اره گرد
 • نردبان فرمت
 • مهار سقف
 • میخ گیر سقفی
 • داربست
 • منگنه
 • راست
 • قلع قلع
 • ابزار چاقو
 • دستکش کار
 • و …

 

 

ساندویچ سقفی و نصب آن - ایران پانل 02122220266

 

دومین کاری که برای نصب ساندویچ پانل سقفی باید انجام دهید سفارش ساندویچ پانل مورد نیاز و متعلقات آن مانند، چسب عایق و غیره. سوال مهم در این مرحله این است که آیا خودتان می توانید این محصول را مطابق با استاندارد های موجود و به صورت اصولی نصب کنید؟

توجه داشته باشید نصب سقف ساندویچ پانل با این که راحت تر از سقف های سنتی مانند، سقف اسکلت بتنی و اسکلت فلزی است اما کاری سخت است. شما نمی توانید از ارتفاع بترسید و باید کاملا متناسب با آن باشید. قبل از متعهد شدن در مورد نحوه اجرای سقف در پروژه خانه، تمامی مراحل را قبل از قبل بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا می توانید این کار را انجام دهید یا خیر.

اگر نمی توانید این کار را به درستی و متناسب با استانداردهای موجود انجام دهید از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. علاوه بر این شما باید همیشه ایمن بمانید. در واقع مهمترین کار در نصب ساندویچ پانل سقفی ، حفظ ایمنی خود دیگران است.

در مورد نصب سقف ساندویچ پانل ، حتما از بهترین تجهیزات برای ایمنی افراد استفاده کنید. در اینجا ما به چند نکته مهم درباره ایمنی اشاره می کنیم که بهتر است آنها را به خاطر داشته باشید:

 • کار با سقف شیب دار و یا بلند را به افراد حرفه ای بسپارید. هیچ پولی که بتوانید پس انداز کنید به اندازه خطر مرگ یا ناتوانی مادام العمر ناشی از سقوط نیست.
 • کیت محافظت از سقوط (مهار، طناب و قلاب) را حتما موقع کار در ارتفاع استفاده کنید
 • سقف های مرطوب لغزنده هستند. برای کشش بیشتر کفش هایی با کف لاستیکی نرم بپوشید.
 • سقف را از گرد و غبار و زباله تمیز نگه دارید.
 • همه افراد روی زمین باید کلاه ایمنی مناسب بپوشند، حتی دقیق ترین کارگران نیز می توانند به صورت اتفاقی یک ابزار را از پشت بام بیندازد.
 • همیشه قبل از پرتاب کردن هر چیزی نگاه کنید و صدا بزنید.
 • طناب های کششی را با دقت قرار دهید تا زیر پا نباشند.
 • وزن را در نردبان خود بررسی کنید تا در صورت سنگین بودن دچار حادثه نشوید.
 • از بیمه مناسب استفاده کنید تا در صورت بروز حادثه، دچار خسارت زیاد نشوید
 • هرگز روی هیچ یک از پله های نردبان بالای سقف قدم نگذارید.
 • برای اجرا ساندویچ پانل سقفی سعی کنید از داربست استفاده کنید.

 

نصب ساندویچ پانل دیواری - ایران پانل -02122220266

 

مراحل نصب ساندویچ پانل سقفی؟

مرحله اول:

در ابتدا کارفرما متناسب با نقشه های فنی، ساندویچ پانل ساختمانی را از شرکت معتبر سفارش می دهد. بعد از تولید ساندویچ پانل ها در کارخانه با دقت زیاد و با اصول کلی و با وسیله مناسب به محل پروژه حمل می شوند. شما باید بررسی کنید تا تمامی پانل ها مطابق با نقشه های فنی و همراه با متعلقات برای شما ارسال شده باشد. متعلقات ساندویچ پانل شامل، پیچ و مهره، بست، واشر و غیره است.

مرحله دوم:

تحویل و تخلیه صحیح ساندویچ پانل سقفی در محل پروژه (شما باید در محل مناسب آنها را انبار کنید تا آسیبی به آنها وارد نشود. بهتر است پانل ها را در یک محل سربسته انبار کنید)

مرحله سوم :

زیرسازی سقف (شاسی کشی) باید متناسب با نقشه های فنی و توسط پیمانکار با تجربه و با استفاده از اتصال دهنده آلومینیومی یا فلزی انجام شود. در این مرحله شما باید فریم ها و تیرهایی که قرار است پانل ها روی آنها تکیه کنند را در محل خودشان نصب کنید. دقت کنید هرگونه اشتباه در نصب آنها می تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد.

 

مرحله چهارم :

در این مرحله بهتر است قبل از این که اقدام به نصب پانل کنید، پوشش پلاستیکی محافظ را از روی پانل ها بردارید. پوشش محافظ معمولا در کارخانه چسبانده می شود تا از ساندویچ پانل تا موقع نصب محافظت کند.

مرحله پنجم :

شما باید در این مرحله به کمک بالابر یا به صورت دستی پانل ها را به محل نصب بر روی سقف انتقال دهید. حفظ ایمنی در این مرحله بسیار مهم است.

مرحله ششم :

بعد از انتقال پانل ها به محل مورد نظر شان، شما باید متناسب با نوع پانل آنها را با ابزار مناسب به اعضای سازه نصب کنید، معمولا برای این کار از پیچ و مهره و یا پرچ استفاده می کنند، البته گاهی پانل ها به صورت چفت و بست یا فاق و زبانه تولید می شوند و شما نیازی به پیچ و مهره و یا پرچ ندارید و فقط لازم است از چسب عایق مناسب استفاده کنید تا پانل ها به یکدیگر متصل شوند.

مرحله هفتم (آخر) :

آخرین مرحله نصب ساندویچ پانل سقفی، عایق عایق بندی رطوبتی و حرارتی است. عایق بندی ساندویچ پانل سقفی معمولا با چسب مخصوص انجام می شود.

در این مرحله بعد از تمام شدن تمامی کارها، می توانید سازه موقت زیر سازه را بردارید. توجه داشته باشید که تمامی کارها باید با استفاده از دستورالعمل های مربوط انجام شود.

شما باید همپوشانی و عایق بندی سقف را به صورت صحیح انجام دهید. هنگامی که عایق بندی و تهویه ساندویچ پانل نامناسب باشد، یک سد یخی روی سقف ایجاد می شود و یخ و آب می توانند به داخل خانه نشت کنند. همچنین وزش باد شدید می تواند آب باران را زیر اتصالات ببرد و باعث زنگ زدگی سازه شود.

البته با دقت در نصب ساندویچ پانل سقفی می تواند از این امر جلوگیری کرد. بهترین و ایده آل ترین راه استخدام مجری با سابقه ساندویچ پانل سقفی است. مجری با تجربه قطعا در این زمینه تخصص و مهارت دارد و می تواند در سریع ترین زمان و با تضمین کیفیت این کار را برای شما انجام دهد.

 

نصب - ساندویچ پانل - ایران پانل

 

آیا هنگام تعویض سقف قدیمی می توان از ساندویچ پانل سقفی استفاده کرد؟

چه به دلیل بلایای طبیعی، آب و هوای شدید، یا فقط به خاطر فرسودگی معمولی، سقف هر خانه در نهایت نیاز به تعویض دارد. تعویض سقف یک کار بزرگ و پیچیده است که فقط باید توسط متخصصان انجام شود. شما می توانید از ساندویچ پانل سقفی به جای مصالح قدیمی استفاده کنید.

این محصول ایده آل ترین گزینه برای تعویض سقف قدیمی می تواند باشد. البته بهتر است از پیمانکاران حرفه ای برای نصب استفاده کنید، زیرا پیمانکاران می توانند این کار را سریعتر، کارآمدتر و دقیق تر انجام دهند تا بار دیگر خانه شما ایمن باشد.

مدت زمان تعویض سقف و نصب ساندویچ پانل سقفی به چند عامل بستگی دارد که مهمترین آن اندازه سقف اصلی است. البته سقف های بزرگتر زمان بیشتری طول می کشد که کارشان به پایان برسد.

 

نوع مصالح سقف مورد دیگر است که بر مدت زمان تعویض سقف تاثیر می گذارد. سقف های ساندویچ پانل نسبت به دیگر مصالح سریع تر اجرا می شوند، معمولاً آنها در یک روز کوتاه تکمیل می شوند. سقف های فلزی معمولاً در یک روز یا بسته به خانه تا دو روز تکمیل می شوند، در حالی که مصالح گران تر سقف، مانند چوب یا تخته سنگ، می تواند تا یک هفته طول بکشد.

صرف نظر از نوع سقف یا دلیل تعویض آن، شما می توانید به متخصصان شرکت ایران پانل اعتماد کنید تا کار را به موقع انجام دهند و رضایت کامل شما را برآورده سازند.

شما می توانید برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله ۱: پیمانکار یا مجری مناسب را انتخاب کنید:

قبل از شروع فرایند تعویض سقف با استفاده از ساندویچ پانل سقفی، باید مجری مناسب را انتخاب کنید. این کار اولین قدم در این راهنمای گام به گام است و این کار ساده ای نیست. مهارت و تجربه مجری شما می تواند سقفی بسازد که بتواند آب و هوای سخت را به خوبی تحمل کند.

برای انتخاب شرکت مناسب برای سقف خود، باید کمی تحقیق کنید. به دنبال مجری معتبر و باتجربه باشید که:

 • دارای نظرات عالی است:

مجری که انتخاب می کنید باید توسط مردم مورد قبول باشد و توسط مردم یا دوستان به شما پیشنهاد شود. اگر کسی را نمی شناسید که بتواند شرکتی را توصیه کند، باید خودتان تحقیق کنید. پیشنهادات خود را از اطرافیان بپرسید و آنلاین جستجو کنید. حتماً نظرات سایت ها و وب سایت های رسانه های اجتماعی را مشاهده کنید.

اگرچه نمی توانید هر آنچه را که آنلاین می خوانید باور کنید، اما می توانید مقداری از نظرات آنلاین را باور کنید. اگر همه درباره یک شرکت چیزهای خوبی می گویند، ممکن است شرکت گزینه خوبی باشد.

 • شرکت مورد نظر به وضوح با شما ارتباط برقرار کند:

تعویض سقف می تواند یک فرآیند دشوار باشد. خوشبختانه یک مجری خوب می تواند شما را در این فرایند راهنمایی کند. هنگام انتخاب شرکت، ارتباط آنها را در نظر بگیرید.

با شرکت تماس بگیرید و هرگونه سوالی در مورد تعویض یا نصب ساندویچ پانل سقفی دارید بپرسید. سپس، به نحوه برخورد آنها با سوالات توجه کنید. اگر آنها به سوالات شما سریع و دقیق پاسخ می دهند، می توانید به آنها اعتماد کنید، شما باید از شرکتی که نمی تواند به موقع به سوالات شما پاسخ دهد، اجتناب کنید.

مرحله ۲: مواد را انتخاب کنید:

قبل از اینکه بتوانید سقف خود را تعویض یا سقف جدید انتخاب کنید، باید تصمیماتی بگیرید. علاوه بر انتخاب مجری سقف، باید مصالح مناسب را نیز انتخاب کنید. چندین ماده اصلی سقف وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

هنگام انتخاب مصالح سقف باید نکات متعددی را رعایت کنید. به عنوان مثال، برخی از مواد برای مناطق خاصی مناسب تر از مناطق دیگر هستند. مهم این است که موادی را انتخاب کنید که در آب و هوای شما خوب کار کند و همچنین ظاهر مناسبی را برای خانه شما ایجاد کند. اگر سطح سقف شما کم است، ممکن است محدود به مواد خاصی باشید. به عنوان مثال، ساندویچ پانل سقفی.

 

 - ایران پانل 0212222066

 

از بهترین مصالح می توان به ساندویچ پانل سقفی اشاره کرد، آنها مقرون به صرفه هستند و به راحتی پیدا می شوند. همچنین آنها از نظر بصری جذاب ترین هستند. آنها صاف و نسبتاً معمولی هستند. با وجود این واقعیت، آنها رایج ترین گزینه برای سقف ها هستند.

مرحله ۳: آماده سازی سطح سقف و نصب ساندویچ پانل سقفی:

این مرحله در ابتدای مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

توجه داشته باشید شما باید تمامی مراحل گفته شده را به صورت دقیق انجام دهید تا نصب بدون مشکل انجام شود. برای مشاوره در این زمینه می توانید با شرکت ایران پانل تماس بگیرید.

جمع بندی؟

نصب ساندویچ پانل سقفی یک کار تخصص است و نیاز به مهارت دارد، اگر بتوانید از شرکت های معتبر در این زمینه کمک بگیرید بهتر است؛ اما علاوه بر این باید بدانید استفاده از ساندویچ پانل سقفی مزیت های زیادی به همراه دارد که مهمترین آن عبارت است از:

 • افزایش سرعت ساخت و ساز
 • نصب سریع و آسان
 • ایجاد عایق حرارتی و رطوبتی
 • ارزان و مقرون به صرفه
 • در دسترس بودن
 • تنوع زیاد در رنگ، ضخامت و وزن
 • بسیار سبک و قابل حمل

با توجه به این ویژگی ها بهترین انتخاب برای شما ساندویچ پانل سقفی است. آنها به راحتی روی سازه نصب می شوند و می توانند از لوازم با ارزش شما محافظت کنند. برای خرید این محصول می توانید به شرکت ایران پانل مراجعه کنید.

 

منبع :

https://www.ruukki.com