لوگو ایران پانل

ساندویچ پانل دیواری

 

ساندویچ پانل دیواری را به عنوان دیواره و نمای بیرونی سازه می توان مورد استفاده قرار داد. قیمت بسیار مناسب این محصول، سادگی و سرعت بالای نصب این پانل ها باعث شده که به یک محصول بی رقیب در پوشش سازه های صنعتی و تجاری تبدیل شوند. در این مقاله قرار است به واکاوی دقیق نقش ساندویچ پانل دیواری در تشکیل پوشش بنای سازه بپردازیم. این محصول را می توان در دو جهت خواب عمودی و خواب افقی اجرا نمود.

 

در این خصوص در بخش هایی از مقاله توضیحات مقتضی ارائه خواهد شد. نکته قابل توجه دیگر که بخش مهمی از این مقاله را خواهد ساخت، سطح خارجی پانل است که از جنس پروفیل و با مقاطع مختلف نظیر ذوزنقه ای، شانه ای، شطرنجی و یا حتی صاف ساخته و پرداخته می گردد. برای تولید پانل دیواری می توان از هر دو سیستم پیچ مخفی و پیچ پیدا استفاده کرد که بسته به نظر خریدار دارد.

 

 

ساندویچ پانل دیواری در چه سازه هایی قابل استفاده است؟

 

در طیف وسیعی از کاربری ها می توان از وجود ساندویچ پانل دیواری در پوشش سازه و نمای بیرونی استفاده کرد. طرح و نقش های مختلف و طیف وسیع رنگ بندی این محصول باعث شده که استقبال بسیار زیادی از این محصول در سال های اخیر به عمل آید. برخی از مهم ترین کاربردهایی که از این سازه می توان انتظار داشت، بدین شرح است:

 

– سوله سردخانه (جهت نگه داشتن اقلام غذایی، فرآورده های گوشتی، انواع میوه و …)

– کارخانه صنایع غذایی (به جهت نیاز به پاکیزگی محیطی و حساسیت وزارت بهداشت)

– سوله انبار غله (به منظور نگهداری و انبار انواع محصولات کشاورزی نظیر، گندم، جو، برنج، ذرت و …)

– سوله پارکینگ (فضایی برای اسکان خودروها در مدت زمان کوتاه یا بلند)

– انواع کارخانجات تولید قطعات یا خطوط مونتاژ اقلام مختلف (استقرار خطوط تولید و ایستگاه های مونتاژ)

تعداد مشاغلی مختلفی که از وجود  پانل دیواری و یا ساندویچ پانل سقفی به عنوان پوشش نهایی استفاده می کنند، بسیار زیاد و وسیع است؛ به نحوی که امکان فهرست نمودن همه آنها در فضای محدود این مقاله وجود ندارد. به طور کل می توان اینگونه مطرح کرد که تقریباً هیچ محدودیتی برای استفاده از این نوع پوشش در کسب و کارهای مختلف وجود ندارد.

 

مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری - ایران پانل

 

مشخصات برتر ساندویچ پانل دیواری

 

تنوع بالایی در انواع ساندویچ پانل دیواری وجود دارد و این محصول را با ویژگی های متنوعی می توان در بازار مشاهده نمود. بر همین اساس می خواهیم بر روی چند مشخصه کلیدی از پانل های دیواری متمرکز شده و طیف ابعادی موجود در هر کدام رو اشاره نماییم:

– ضخامت ورق به کار رفته در  این محصول ، عمدتاً بین 5/0 تا 7/0 میلیمتر است.

– ضخامت پانل بسته به نوع عایق به کار رفته، از 30 میلیمتر تا 100 میلیمتر معمولاً در نظر گرفته می شود.

– حداقل ضخامت پانل را معمولاً با تکیه بر میزان عبوردهی گرمایی 45/0 وات بر متر مربع – درجه تنظیم می کنند.

– برای رسیدن به عملکرد گرمایی بهتر، مقاومت مکانیکی بالاتر و سختی بیشتر در  این محصول ، از هسته ضخیم تر استفاده می شود.

 

– عرض پانل که معادل با عرض ورقه مستطیل شکل زیر و روی عایق است، از 30 الی 40 سانتیمتر آغاز شده و معمولاً به 110 تا 120 سانتیمتر منتهی می گردد.

 

– طول ساندویچ پانل با عنایت به نوع عایقی که در بین صفحات آن درج می شود، عمدتاً تا طول 10 متر نیز تولید می شود و طول های بالاتر از آن، به ندرت و تنها به سفارش مشتری و برای موارد خاص تولید می گردند. هر چند عده ای از متخصصان و جامعه مهندسی، طول نهایتاً 6 متر را برای حفظ کارایی مفید ساندویچ مناسب می دانند و توصیه می کنند.

 

– درز جانبی در پانل ها (محل اتصال ورقهای زیر و رو در کناره پانل به یکدیگر) به صورت شیار و زبانه طراحی می شود و آنچه در آن جای گذاری می گردد، درزبندی های کارخانه ای و فابریک است. بر همین اساس، عمدتاً نیازی نیست که در محل اجرا نسبت به عملیات درزگیری اقدام شود. این درزبندی کارخانه ای به صورتی است که درزهای کناری به هیچ عنوان قابل نفوذ نمی باشند.

 

 پانل دیواری خم یا منحنی چیست؟

 

پانل دیواری خم یا منحنی چیست؟

 

محل تلاقی آخرین پانل های مرزی در دو دیوار عمود بر هم که در چهار کنج نما حاصل می شود، همیشه محل اشکال است؛ زیرا آب بندی و اتصالات به خوبی شکل نمی گیرد و اندک بی دقتی در این محدوده، می تواند موجبات نفوذ آب به داخل سوله را فراهم نماید. گروه صنعتی «ایران پانل» با تولید پانل دیواری منحنی (خم)، این مشکل را مرتفع نموده است. با بهره گیری از پانل دیواری خم، پوشش بهینه به گوشه های بنا اعمال شده و هیچ مشکلی در این نواحی پیرامونی به وجود نخواهد آمد و لذا دیگر نیازی به انواع آب بند و باران گیر نیازی نیست.

 

این نوع خاص و هوشمندانه از پانل ، علاوه بر آب بندی دیواره بیرونی، عایق گرمایی خوبی نیز هستند و ظاهر زیبایی را برای بنا فراهم خواهند نمود. پانل ایستاده با زاویه قائمه، پانل افقی با زاویه قائمه، پانل ایستاده و با گوشه گرد شده و در نهایت پانل افقی با گوشه پَخ خورده، انواع رایج از ساندویچ پانل دیواری منحنی یا خم محسوب می شوند.

 

ایران پانل - مراحل نصب ساندویچ پانل دیواری

جزئیات اجرایی پانل دیواری را بشناسید!

 

برای اجرای بهینه و اصولی ساندویچ پانل دیواری ، یک سیستم قاب بندی اصولی و منظم نیاز است که این پانل ها را بتوان به درستی در محل مناسب خود قرار داده شوند. در روش های سنتی و استفاده های محدود، می توان از فریم بندی بتنی و یا حتی چوبی نیز استفاده نمود. اما در مصارف صنعتی و مدرن، عمدتاً از فولاد محصول نورد گرم یا نورد سرد استفاده می شود تا قاب بندی مناسبی برای نصب ساندویچ پانل فراهم آید. دو روش برای نصب و پیاده سازی این محصول وجود دارد که بسته به جزئیات اجرایی و امکانات موجود در محل، یکی از آنها عمدتاً در دستور کار قرار خواهد گرفت. در ادامه به تشریح این دو روش نصب اشاره خواهیم کرد که قطعا بررسی آن خالی از لطف نخواهد بود.

 

همان طور که ذکر کردیم، دو مدل نصب و پیاده سازی ساندویچ پانل دیواری وجود دارد که به فراخور شرایط، از یکی از آنها استفاده خواهد شد. این دو روش بدین شرح هستند:

 

  • روش پیچ عبوری از پانل یا direct through

 

آنچه در این روش در دستور کار قرار می گیرد، عبور مستقیم پیچ از درون ساندویچ پانل دیواری است که اتصال بهتری را فراهم می آورد، اما دقت فراوانی در زمینه آب بندی پانل ها را می طلبد. در این روش از پیچ های بلند سر مته از جنس گالوانیزه استفاده می شود که مجهز به واشر آب بند نیز می باشند. اتصال گیردار خوبی در این روش به عمل می آید و اجرای آن بسیار سریع است. شایان ذکر اینکه سایر قطعات فرعی یا تزئینی نظیر چراغ ها یا باران گیر، با کمک پیچ های کمکی فرعی یا میخ پرچ هایی به رنگ خود صفحات پانل، به دیواره بنا نصب خواهند شد.

 

  • روش چفتی یا کلیپسی (Panel Clips)

در این روش که مدل دیگری از نصب ساندویچ پانل  به شمار می آید، پانل های کلیپسی در دستور کار قرار می گیرند که با نیروی فشاری اندک، در محل خود قرار خواهند گرفت. میزان گیرایی خوبی از سوی این پانل ها مشاهده می شود؛ اما نکته حائز اهمیت آن است که درزهای اتصال در این حالت، به طور کامل پوشانده شده و نگرانی از بابت آب بندی و باران گیر بودن پوشش دیواری به طور کامل مرتفع می گردد.

 

 

تماس با ما | ایران پانل

 

چرا گروه صنعتی «ایران پانل» ؟

 

آنچه به عنوان مزیت رقابتی و شایستگی کلیدی مجموعه بزرگ «ایران پانل» قلمداد می گردد، در واقع سلسله اصول فنی و مدیریتی است که در کنار یکدیگر، سبد خدمتی متمایزی را برای مشتریان و اهالی صنعت فراهم نموده است. اما مهم ترین مواردی که سرلوحه کار ما در این شرکت می باشد، از قرار زیر است:

 

  • اقتصادی ترین قیمت موجود در بازار برای ساندویچ پانل دیواری
  • تنوع بالای رنگ و طرح متناسب با انواع کاربری ها و اهداف کاری گوناگون
  • تحویل فوری 24 ساعته، بلافاصله پس از ثبت نهایی سفارش در سامانه فروش
  • نصب سریع و با کیفیت پوشش با رعایت کامل اصول ایمنی ساندویچ پانل
  • ارائه گواهی کنترل کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش طلایی