لوگو ایران پانل

ساندویچ پانل تهران

امروزه بسیاری از ساختمان ها از مصالح به روز و با کیفیت مانند ساندویچ پانل تهران استفاده می کنند. شاید بپرسید، این ماده چرا طول عمر بالایی دارد و چرا محبوب ترین انتخاب برای روکش سقف و دیوار مدرن است؟ ما در این مقاله دلیل آن را بررسی خواهیم کرد، پس  پیشنهاد می کنم ادامه مقاله را برای بالا بردن دانش خود در این زمینه مطالعه کنید.

ساندویچ پانل تهران در مقایسه با دیگر پانل های موجود در بازار، عمر طولانی تری دارد، پوشش های پیش ساخته تهران (پانل های کامپوزیت) برای عایق حرارتی سقف و دیوارهای ساختمان های صنعتی و تجاری انتخابی عالی هستند و هر کدام از آنها با توجه به کیفیتی که دارند قیمت های مختلفی را شامل می شوند که در ادامه با فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ساندویچ پانل نیز آشنا می شویم.

 

 

عمر ساندویچ پانل ها به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها عبارت هستند از:

 • نوع ورق فولادی  (ورق گالوانیزه، ورق معمولی، ورق دامپا، ورق ذوزنقه ای، ورق شادولاین، ورق فلاشینگ، ورق آبرو و …)
 • نوع پرکن عایق  (پشم معدنی، پشم شیشه، فوم پلی اورتان، فوم فنل پلی استایرن منبسط یا اکسترود شده و …)
 • ضخامت(ضخامت نیز تاثیر بسزایی در طول عمر این محصول خواهد داشت، معمولا هر اندازه ضخامت پانل ها بیشتر باشد دوام و طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود)
 • مدل و نوع استفاده از  (ساندویچ پانل های داخلی جداکننده معمولا در مقایسه با پانل های بیرونی طول عمر بالایی دارند، زیرا عناصر محیطی مانند، باران، آفتاب، باد و رطوبت کمتر به آنها آسیب وارد می کند)

ساندویچ پانل ها با زره پوش فولادی روکش دار در دو طرف بیرونی و داخلی (ورق گالوانیزه) و با یک پرکن عایق حرارتی (پلی اورتان یا پشم معدنی با وزن مخصوص بیشتر) در صنعت ساختمان سازی گسترده هستند و شما می توانید این محصولات را با طول عمر بالا از مجموعه ایران پانل تهیه کنید.

در حال حاضر ساندویچ پانل تهران در طیف گسترده ای از نظر نوع، ضخامت، رنگ، از نظر زیبایی، عملکرد و الزامات فنی (تحمل بار، قابلیت عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش و عایق صدا) تولید می شوند.

توجه داشته باشید که پوشش فولادی (ورق گالوانیزه) پانل ها با ضخامت و رنگ ثابت با توجه به تقاضای سرمایه گذار در مجموعه ایران پانل موجود است. اجزای اصلی پوشش عایق دو طرفه (ورق های فولادی) هستند که از محافظت از سطح خارجی و مواد عایق حرارتی (هسته عایق) جلوگیری می کند.

 

ساندویچ پانل تهران

 

رایج ترین و پرکاربردترین ساندویچ پانل تهران در مورد ساختمان های صنعتی، پوشش با عایق حرارتی و خود پشتیبانی با فلز دو طرفه (ورق فولادی گالوانیزه گرم در بیشتر موارد) است. توجه داشته باشید، مواد عایق حرارتی پرکننده نیز می توانند انواع مختلفی داشته باشند (فیبر یا فوم به طور کلی):

 • پشم معدنی
 • فوم پلی اورتان
 • پشم شیشه
 • فوم فنل پلی استایرن منبسط یا اکسترود شده

هر کدام از مواد عایق حرارتی نام برده شده در بالا دارای مزایا و معایبی هستند که شما باید قبل از استفاده با انها آشنا باشید، توجه کنید که مناسب ترین این مواد باید با توجه به الزامات پروژه شما انتخاب شود.در میان آنها معمولا  PUR/PIR بهترین عملکرد را دارند، زیرا وزن مخصوص و ضریب هدایت حرارتی خوبی دارند. با این حال ساندویچ پانل های داری پشم معدنی به خوبی می توانند در برابر آتش مقاوم باشند.

 

مواد اصلی عایق مورد استفاده کدام است؟

 

به لطف پیشرفت های صورت گرفته در مصالح ساختمانی، ساندویچ پانل تهران پیشرفت زیادی در نمونه های اولیه خود داشته است. امروزه می توان این پانل ها را برای مقاومت در برابر انواع شرایط داخلی و خارجی مهندسی کرد که آنها را به یک انتخاب محبوب برای مصارف داخلی و خارجی تبدیل کرده است، به این معنی که دیوارها و نمای ساختمان، سقف و همچنین سیستم سقف را می توان از ساندویچ پانل ها ساخت.

این محصول محکم نیز یک انتخاب عالی برای ساخت واحدهای سردخانه هستند، آنها برای نگهداری ایمن هر چیزی از مواد غذایی گرفته تا دارو بسیار مناسب هستند، زیرا شرایط آب و هوایی داخلی خاصی را برای مواد داخل سردخانه ایجاد می کنند.

عملکرد این محصول بسته به موادی است که برای هسته آن و لایه های خارجی آن استفاده می شود. این روزها محبوب ترین مواد برای ساخت هسته  عبارتند از پلی استایرن منبسط شده (EPS)، پلی استایرن اکسترود شده (XPS)، پلی ایزوسیانورات (PIR)، پلی اورتان (PUR) و پشم معدنی (MW). اگرچه هر ماده دارای مزایا و معایب خاص خود است، اما هسته های PIR و PUR به طور کلی نسبت به هسته های EPS یا XPS در برابر آب و آتش مقاوم تر هستند و از پشم معدنی یا سایر مواد دوام بیشتری دارند.

هر یک از مواد اصلی عایق مورد استفاده در ساندویچ پانل تهران از نظر هدایت حرارتی، عایق صدا و نسبت استحکام به وزن متفاوت است. امروزه در بسیاری از پروژه های ساختمانی از پانل های PIR و PUR به دلیل ضریب هدایت حرارتی پایین، عایق خوب و تنوع بالا استفاده می شود.

این محصولات که برای تولید آنها از موادی مانند پشم معدنی  استفاده شده، برای سازه هایی که باید در برابر آتش مقاومت باشند، مناسب هستند و می توانند حرارت زیادی را به خوبی تحمل و از انتشار آتش در ساختمان جلوگیری کنند.

 

مزایا و معایب عایق بندی در ساندویچ پانل

 

مزایا و معایب ساندویچ پانل عایق بندی شده؟

 

در حال حاضر استفاده از این محصول جایگزین خوبی برای روش های سنتی ساختمان سازی شده است. دلیل آن مزایای بی شماری است که ساندویچ پانل ها دارند، این مزایای موارد زیر را شامل می شود:

 • زمان ساخت ساندویچ پانل ها سریعتر از روش های سنتی است
 • با کمک این کالا هزینه های کمتری برای حمل و نقل و مواد نیاز است
 • فرآیند مونتاژ به صورت خشک است که زمان ساخت را بسیار کاهش می دهد
 •  پانل ها عایق حرارتی و صوتی فوق العاده خوب هستند
 • آنها در برابر اثرات بیولوژیکی و نیز در برابر خوردگی مقاوم هستند

در حال حاضر، اصلی ترین عیب پوشش های ارائه شده در بازار عدم توانایی آن در تحمل بارهای اضافی ساختمان است که با پیشرفت های صورت گرفته در چند سال اخیر این موضوع نیز تا حدودی برطرف شده است.

 

موارد استفاده از ساندویچ پانل در تهران؟

 

ساندویچ پانل تهران در انواع مختلف ساختمان های تجاری و صنعتی استفاده می شود. در اینجا لیستی سریع از موسساتی که از ساندویچ پانل عایق استفاده می کنند، آورده شده است تا بیشتر با آنها آشنا شوید:

 • نمایشگاه اتومبیل: از خودروها در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند و ظاهر و احساس مدرن را به کل نمایشگاه اضافه می کند.
 • ورزش، عرصه ها و امکانات تفریحی: به حفظ دمای مناسب ساختمان کمک می کند و کاربران را در انبارها و مراکز لجستیک: از کالاها در برابر آسیب احتمالی ناشی از آب، رطوبت و آتش محافظت کنید
 • کارخانه ها و امکانات تولید: پانل ها کارخانه ها را تنظیم می کنند و از گرم شدن بیش از حد تجهیزات جلوگیری می کنند
 • آزمایشگاه ها: تجهیزات پزشکی را خنک و در شرایط کاری خوب نگه می دارد
 • مواد غذایی، سوپرمارکت ها و هایپر مارکت ها: اجناس را از آتش و رطوبت محافظت می کند

 

 

عمر ساندویچ پنل ایران پانل

ساندویچ پانل های عایق بندی شده پیش ساخته و سفارشی

پانل های پیش ساخته تهران معمولاً دارای اتصالات نر و ماده با کانال های C داخلی برای پشتیبانی هستند. برخی از پانل ها نیز سیستم های چفت و بست را مخفی کرده اند تا بدون آسیب رساندن به زیبایی ظاهری ساختمان به یکدیگر متصل شوند. پانل های ساخته شده در اندازه های ۵۰ و ۱۰۰ میلی متر ضخامت دارند.

انتخاب پانل های عایق سفارشی از شرکت ایران پانل به شما اجازه می دهد تا مواد اصلی پانل، ضخامت پروفیل، محل اتصال و تکمیل بسته به نیازهای منحصر به فرد خود را انتخاب کنید. همچنین ممکن است پانل هایی با توجه به ابعاد پروژه خود را از ما سفارش دهید.

به طور خلاصه، این محصول عایق شده در شرکت ایران پانل، مصالح ساختمانی کاملی برای ساختمان های صنعتی مدرن است. استفاده از آنها محکم و در عین حال آسان است. آنها عایق خوبی برای تنظیم حرارت، عایق صدا و حفاظت در برابر آتش هستند. پانل ها نیز قابل تنظیم و مقرون به صرفه هستند.

 

 پانل تهران عایق بندی شده پیش ساخته

هزینه خرید ساندویچ پانل در تهران چقدر است؟

هزینه خرید ساندویچ پانل تهران به عوامل متعددی بستگی  دار که مهمترین آن به به ضخامت کلی محصول مربوط می شود، علاوه بر این مواد اصلی عایق نیز روی قیمت تاثیر دارد. شما می توانید متناسب با بودجه خود آنها را در مدل های مختلف تهیه کنید. برای این که بتوانید بهترین نوع پانل و مقرون به صرفه ترین آن را برای سازه خود انتخاب کنید، بهتر است این کالا را با ضریب هدایت حرارتی بالا را سفارش دهید.

توجه داشته باشید که هسته این پوشش را می توان از انواع مختلف مواد عایق مانند:

 • پشم معدنی ، پشم سنگ
 • پلی استایرن منبسط (EPS)
 • پلی اورتان سفت و سخت (PUR)
 • پلی ایزوسیانورات (PIR)

تهیه کرد که هر یک قیمت متفاوتی دارند. هسته های عایق شده نیز ممکن است از مواد کامپوزیتی ایجاد شوند، در این صورت قیمت آنها کمی بیشتر از سایر پوشش ها باشد.

به گفته کارشناسان، ساندویچ پانل تهران می تواند حداقل ۳۰ تا ۴۰ سال دوام بیاورد و سپس دوباره روکش فلزی آن رنگ آمیزی یا تعویض شده و ۲۰ سال دیگر مورد استفاده قرار گیرد. اگر پوسته آن مس یا روی باشد صدها سال دوام می آورد. به طور معمول پوشش های دیواری و سقفی در ابتدا گرانتر است، اما هزینه آن در طول چرخه عمر آن، هزینه کمتری خواهد بود. همچنین این محصول در طول عمر خود به تعمیر و نگهداری کمی نیاز خواهد داشت و به طور قابل توجهی دوام بیشتری دارد.

هزینه در تهران متفاوت است و بستگی به انتخاب شما دارد. شما می توانید با توجه به نیاز پروژه خود این محصولات را به صورت عمده و با قیمت ارزان از شرکت ایران پانل با تضمین کیفیت خریداری کنید.

مناسب ترین محل برای خرید

مناسب ترین محل برای خرید ساندویچ پانل تهران کجاست؟

 

ایران پانل شناخته شده ترین و ارزانترین مکان برای خرید ساندویچ پانل تهران است. با مراجعه به این شرکت شما به تنوع زیادی از  پانل های دیواری و سقفی دسترسی دارید و می توانید متناسب با نیاز پروژه خود بهترین پوشش ها را از ایران پانل سفارش دهید. کیفیت عالی و قیمت ارزان باعث شده تا مشتریان زیادی علاقه‌مند به خرید از مجموعه بزرگ و معتبر ایران پانل باشند.

شما با تضمین کیفیت و با نازلترین قیمت انواع محصولات ما را از مجموعه بزرگ ایران پانل سفارش دهید. از ویژگی ها و خدمات این مجموعه می توان به خدمات پس از فروش، پشتیبانی ۲۴ ساعته، ارائه مشاوره رایگان اشاره کرد.

ایران پانل با تجربه بالای خود توانسته مشکلات بزرگ مشتریان را در سریعترین زمان برطرف نماید. پانل های ارائه شده در این مجموعه کاملا عایق هستند و با مواد درجه یک و با کیفیت فوق العاده خوب و منحصر به فرد تولید شده اند. برای تولید این محصولات از متخصصان حرفه‌ای و باتجربه و نیز از تجهیزات به روز کمک گرفته شده است تا کیفیت آن ها مطلوب و قابل قبول مشتریان باشد. محصولات تولید شده در مجموعه ایران پانل سهولت نصب فوق العاده خوبی دارند و وزن آن ها متناسب با ابعادی که دارند بسیار کمتر از سایر پانل های ارائه شده در بازار است. 

تنوع زیاد باعث شده تا مشتریان کمی هنگام خرید آنها دچار سردرگمی شوند، اگر شما نیز دچار این مشکل هستید می توانید قبل از خرید از مشاوره کاملا رایگان ایران پانل بهره مند شوید. با دریافت مشاوره از متخصصان حرفه‌ای ما خواهید توانست بهترین و ایده آل ترین ساندویچ پانل تهران را برای پروژه خود با نازلترین قیمت انتخاب و از این مجموعه سفارش دهید.

جمع بندی؟

صرف نظر از مواد مورد استفاده، یکی از بزرگترین مزایای ساندویچ پانل تهران این است که در مقایسه با سیستم های سنتی مانند اسکلت فلزی و یا بتنی که به چندین جزء نیاز دارند، سریعتر نصب می شوند. این محصول به جای این که به صورت مرحله به مرحله مانند سیستم های اسکلت بتنی و فلزی مونتاژ شوند (فرایندی که مستلزم تاخیر و همچنین خطاهای ساختمانی است) به صورت تک مرحله ای و با حداقل زمان و انرژی مونتاژ می شوند. این موضوع به نوبه خود به صرفه جویی قابل توجهی در نیروی کار، زمان و هزینه مصالح برای سازندگان منجر می شود.

 منابع 

 1. https://globepanels.com