لوگو ایران پانل

نمای ساندویچ پانل چه تاثیری روی سازه دارد

 

نمای ساندویچ پانل ها یکی از عوامل موثر در انتخاب آن ها می باشد. در ساخت انواع ساختمان ها باید رکن ها و عوامل مختلفی را در نظر گرفت. به عبارت دیگر در ساخت انواع ساختمان ها علاوه بر طراحی و یا نقشه ساختمان ها باید به معماری نما ساختمان ها و معماری داخلی ساختمان ها و … بسیار دقت کرد.

وسایل و تجهیزات زیادی جهت اجرای طراحی های صورت گرفته در نمای بیرونی و نمای داخلی ساختمان ها نیاز است که می توان به انواع چوب ها، شیشه ها و …. اشاره کرد. یکی از تجهیزاتی که امروزه مورد استفاده اکثر افراد قرار گرفته است، ساندویچ پانل ها می باشند که در نمونه های مختلف تهیه و تولید شده اند. در اینجا قصد داریم به انواع این سازه ها و نمای ساندویچ پانل ها بپردازیم و کاربرد آن ها را بیان کنیم.

 

 

آشنایی با ساندویچ پانل ها :

این محصول نوعی سازه های فلزی می باشند که در نمونه ها و انواع مختلف تهیه و تولید شده اند. این نوع سازه ها، سازه های فلزی می باشند که از سه لایه مجزا و منحصر به فرد تولید شده اند. اجزا ساندویچ پانل ها به دو لایه بیرونی و یک لایه درونی تفکیک می شوند. لایه های بیرونی شامل لایه رو و لایه زیرین می باشند و لایه درونی همان لایه میانی می باشند که به لایه عایق معروف خواهد بود. لایه میانی را اغلب با هسته می شناسند. نمای ساندویچ پانل ها به لایه های بیرونی این نوع محصول بستگی دارد.

 

ساندویچ پانل -گیف

نمای ساندویچ پانل ها و پوشش آن ها :

 

لایه های بیرونی ساندویچ پانل ها، نما را تحت شعاع قرار می دهند. به عبارت دیگر نمای ساندویچ پانل ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند، در نتیجه استفاده از آن ها با هر سلیقه و هر سبک معماری سازگار خواهد بود. از پوشش آن ها می توان به ورق های آلومینیومی، ورق های آلوزینک، ورق های گالوانیزه و … اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. ورق های آلوزینک نوعی پوشش فلزی می باشد که از جنس آلومینیوم بوده و دارای پوشش روی خواهد بود.

 

اما ورق های گالوانیزه نوعی لایه فلزی از جنس  آلومینیوم بوده که توسط لایه ای از روی پوشیده شده است.ساندویچ پانل هایی که لایه عایق و یا میانی آن ها از جنس فوم پلی یورتان با دانسیته 40 کیلوگرم تولید شده اند بهترین کیفیت را دارند زیرا عملکرد فوق العاده ای در عایق سازی دارند.

 

نمای ساندویچ پانل ها و پوشش آن ها

 

موارد استفاده از نمای ساندویچ پانل  :

 

همان طور که گفته شد نمای ساندویچ پانل ها با توجه به تنوع بسیار زیادی که دارند ، امکان انتخاب آن ها با هر نوع سلیقه ای امکان پذیر خواهد بود. نمای اسن محصول  به لایه های بیرونی بستگی دارد. به عبارت دیگر بعضی از این محصولاتممکن است دو رو نایلون باشند، همچنین ممکن است دو رو فویل و دو رو کاغذ باشند. از دیگر لایه های بیرونی به کار رفته در ساخت ساندویچ پانل ها می توان به یک رو کاغذ و یک رو فویل و همچنین یک رو کاغذ و یک رو نایلون اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. ویو بسیار جذاب می باشد. در حقیقت استفاده از  پانل ها نمای بسیار زیبایی را برای ساختمان ها ایجاد می کند. علاوه بر زیبایی  تامین امنیت ساختمان ها از دیگر مزیت های این نوع سازه های فلزی می باشد.

 

 

انواع ویژگی های ساختمان پانل ها  :

انواع ویژگی های ساختمان پانل ها  :

 

از انواع ساختمان پانل ها می توان یه ساختمان پانل های سردخانه ای، ساختمان پانل های سقفی، ساختمان پانل های دیواری و …. اشاره کرد که علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد دارای کاربرد های ویژه ای می باشند. در ادامه قصد داریم به معرفی هر کدام از ساندویچ پانل ها بپردازیم و ویژگی های آن ها را بیان کنیم.

 1. ساندویچ پانل های دیواری : یکی از محصولات ایران پانل که امروزه در اجرای دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد، ساندویچ پانل های دیوار می باشند. نمای پانل های دیواری از متریال های متنوعی چون فوم پلی اورتان، پلی استایرن و فوم xps تشکیل شده اند که هر کدام مزیت های منحصر به فردی دارند. ساندویچ پانل های نامبرده با ضخامت 2 سانتی متر الی 10 سانتی متر تولید شده اند که انتخاب آن ها به موارد استفاده از ساندویچ پانل ها بستگی دارد. نمای ساندویچ پانل ها به ویژه پانل های دیواری در رنگ های متنوع تولید شده اند. از موارد استفاده از پانل های دیواری می توان برای اجرای دیوار انواع سوله ها، کانکس ها و … اشاره کرد.
 2. ساندویچ پانل های سقفی : نمونه دیگری از ساندویچ پانل های تولید شده که مورد استفاده اکثر افراد قرار گرفته است، ساندویچ پانل های سقفی می باشند که اغلب برای اجرای انواع سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند. نمای ساندویچ پانل ها و یا لایه های بیرونی پوشش سقفی اغلب با استفاده از ورق های آلوزینگ و ورق های گالوانیزه تولید شده اند. از دیگر مشخصات این نوع ساندویچ پانل می توان به لایه میانی آن ها اشاره کرد.

  لایه میانی و یا هسته این نوع ساندویچ پانل ها از فوم پلی اورتان ساخته شدند که در برابر حرارت و اشتعال بسیار مقاوم می باشند. ناگفته نماند که ضخامت این نوع از سازه های فلزی بین 4 الی 10 سانتی متر خواهد بود. از این نوع پوشش ها می توان برای اجرای سقف انواع سوله ها، ساختمان های صنعتی و … استفاده کرد. از دیگر ویژگی ها و مشخصات این نوع سازه های فلزی می توان به خاصیت نر و مادگی آن ها اشاره کرد، همچنین نماها اغلب به رنگ های قرمز و یا سفید خواهند بود.

ساندویچ پانل -گیف

 

 1.  سردخانه ای : ساندویچ پانل های سردخانه ای، دارای ساختار ویژه و منحصر به فردی می باشند که اغلب برای عایق حرارت مورد استفاده قرار می گیرند. در نمای ساندویچ پانل ها از ورق های گالوانیزه، ورق های آلومینیومی ، ورق های آلوزینگ ، ورق های رنگی و نایلون ها استفاده شده است. از دیگر ویژگی های این نوع پوشش ها می توان به متریال ها و یا مواد به کار رفته در هسته و لایه میانی آن ها اشاره کرد. در ساخت این نوع لایه از مواد مختلفی چون پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه و یا چوب استفاده شده است. از ساندویچ پانل های سردخانه ای برای کف ، سقف و دیواره های سوله سردخانه مورد استفاده قرار می گیرند.
 2.  دو رو نایلون : در ساختار این نوع از پانل ها تنها از لایه عایق میانی استفاده شده است. به عبارت دیگر نمای ساندویچ پانل ها دو رو نایلون می باشند. در اکثر پوشش ها دو رو نایلون، لایه میانی آن ها بین دو لایه ورق قرار نگرفته است. از ویژگی های منحصر به فرد این نوع سازه می توان به وزن سبک آن اشاره کرد.

 

 

مزیت های استفاده از نماهای ساندویچی :

مزیت های استفاده از نماهای ساندویچی :

 

مزیت منحصر به فرد این محصول چیست ؟

 

 1. این نوع از سازه های فلزی عایق صدا و حرارت می باشند. در حقیقت استفاده از این نوع سازه ها از اتلاف انرژی و بروز صدا به بیرون جلوگیری می کنند. ساندویچ پانل ها بر اساس استاندارد های روز جهانی جهت اتلاف انرژی طراحی و تولید شده اند.
 2. یکی دیگر از مزیت های استفاده از این محصول صرفه اقتصادی می باشد. به عبارت دیگر این نوع سازه ها در از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشند زیرا نمای ساندویچ پانل ها از از مزیت های منحصر به فردی برخوردار می باشند که به کیفیت عملکرد آن می افزاید.

  ساندویچ پانل -گیف

 

 1. از دیگر مزیت های می توان به دوام و مقاومت این محصولات شاره کرد. در نتیجه آن ها در برابر آب، رطوبت، گرما، سرما و … مقاوم می باشند.
 2. تنوع طرح و رنگ نمای از دیگر مزیت های این نوع سازه های فلزی می باشد در نتیجه استفاده از آن با هر سلیقه و کاربردی امکان پذیر خواهد بود.
 3. در ویو از رنگ های استاتیک استفاده شده است که به حفظ کیفیت سازه ها کمک می کند. استفاده از رنگ های استاتیک روی سطح نمای گالواریوم باعث می شود تا نمای ساندویچ پانل ها برای مدت زمان طولانی براق و شفاف باشد. نوع رنگ های مصرفی در ویو از دیگر مزیت های آن ها می باشد.
 4. سرعت بسیار بالای اجرا از دیگر مزیت های سازه های فلزی نامبرده می باشد. اجرای این نوع درب ها با سرعت بسیار بالایی انجام می شود که به مزیت های استفاده از آن ها می افزاید.
 5. از دیگر مزیت های این نوع سازه های فلزی می توان به وزن آن ها اشاره کرد. وزن آن ها بسیار کم و یا به عبارت دیگر سبک می باشد که نصب ساندویچ پانل و حمل آن ها را راحت کرده است.