لوگو ایران پانل

ساندویچ پانل سقفی

 

با نگاه دقیق به ساندویچ پانل سقفی به کار رفته در سازه های بزرگ، در خواهیم یافت که زیبایی و دوام در کنار هم، دو ویژگی منحصر به فرد برای هر نوع پوشش ساختمانی محسوب می شوند. این دو ویژگی در کنار قیمت مناسب و اقتصادی، سه ضلع مهم مثلث تصمیم را تشکیل می دهند تا کارفرما بتواند بهتر و راحت تر به تصمیم برسد. شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که اجرای ساندویچ پانل سقفی یک امر اختیاری است و کارفرما مختار است که بین این پانل ها و سایر شیوه های اجرای سقف، یکی را انتخاب نماید. اما نکته قابل توجه این است که در برخی کاربردها لزوماً باید از سقف سبک استفاده کرد و اینجاست که چاره ای جز استفاده از این محصول باقی نمی ماند.

 

 

4+1 مزیت اصلی ساندویچ پانل سقفی

 

این محصول در شرکت « ایران پانل » با رعایت اصول استاندارد و با بهره گیری از بهترین روش تولید ممکن، ساخته و پرداخته می شوند. بهترین ورق های فولادی و آلومینیومی با ضخامت مناسب به خدمت گرفته می شوند تا صفحات جلو و پشت پانل ها با بالاترین کیفیت و دوام ممکن تحویل مشتری داده شوند. همچنین عایق به کار رفته بین صفحات این محصول ، از جنس بهترین و با کیفیت ترین فوم های پلی یورتان و پلی استایرن انتخاب می شود تا وظیفه عایق بندی حرارتی و صوتی را به خوبی ایفا نمایند.

 

پنج مزیت مهمی که یک ساندویچ پانل استاندارد باید داشته باشد و به نوعی شایستگی کلیدی محصولات شرکت «ایران پانل» به شمار می آیند، عبارتند از:

 

(1) پایین ترین قیمت تمام شده در بازار متعلق به «ایران پانل» است.

(2) بیشترین عمر مفید را دارند و تا قریب به 30 سال، بر روی سازه دوام خواهند داشت.

(3) از ثبات رنگ بالا برخوردار بوده و در برابر تابش مستمر اشعه UV خورشید، تغییر رنگ محسوسی نخواهند داشت.

(4) عایق سازی بهینه در برابر تبادل گرمایی و صوتی را به بهترین شکل ممکن برای سالن یا سوله تأمین می نمایند.

(5) تحویل 24 ساعته به محض ثبت سفارش از سوی مشتری، وجه تمایز بزرگ «ایران پانل» با سایر مجموعه هاست.

 

 

تماس با ما | ایران پانل

 

مشخصات ظاهری پانل های سقفی چیست؟

 

گروه های مختلفی در زمینه تهیه و توزیع ساندویچ پانل فعالیت می کنند؛ اما آمار نارضایتی بالای مشتریان نشان می دهد که پانل ها خصوصاً ساندویچ پانل سقفی را نباید از هر کجا تهیه نمود. اهمیت بالای این پانل ها در سقف سوله یا سالن را نباید از نظر دور کرد و نقش آفرینی بالای این مصالح را نمی توان نادیده گرفت. در این بخش بنا داریم در خصوص مهم ترین ویژگی های پانل های سقفی توضیحاتی ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

 

– از نظر ظاهری و با تکیه بر مکانیزم مونتاژ پانل، می توان این محصول را به دو دسته پیچ مخفی و پیچ پیدا تفکیک کرد. در ساندویچ پانل با پیچ مخفی، پانل ها دارای هم پوشانی (over lap) هستند؛ بدین معنا که لبه پانل ها بر روی هم دیگر می آید و لذا پیچ اتصال پس از نصب هر پانل، در زیر پانل کناری آن پنهان خواهد شد تا نمای بهتری تولید نماید. مزیت دیگری که پانل پیچ مخفی این است که در برابر نفوذ باران نیز بیشتر ایزوله خواهد شد.

 

– هرپانل سقفی از دو ورق موازی تشکیل می شود که با فاصله مشخصی از یکدیگر مونتاژ می شوند. یک سمت این پانل، ورق بیرونی قرار می گیرد که قرار است نمای خارجی سالن را تشکیل دهد و لذا دارای بافت خشن تر و سطح آج دار هستند تا در برابر ضربات و آسيب هاي بيروني، مقاومت بالاتري از خود بروز دهند. در عوض رويه داخلي پانل معمولاً با بافت ريزتر و رنگ هاي روشن تر (معمولاً سفيد) ساخته و پرداخته مي شود تا طراحي دکوراسيون داخلي سازه را به بهترين شکل ممکن فراهم آورد.

 

اجزای سازنده پانل سقفی کدام است؟

 

 

– ابعاد این پانل مي بايست از يک استاندارد خاصي تبعيت نمايد. اما ساندویچ پانل استاندارد به صورت يک طيف گسترده است که بازه مشخصي از اندازه ها را ممکن مي سازد. بدين ترتيب ابعاد پنج گانه ساندويچ پانل سقفي در يک بازه مشخص نوسان خواهد نمود که معمولاً بدين شرح است:

 

* ضخامت پانل معمولاً از 50 ميليمتر تا 100 ميليمتر

* عرض پانل معمولاً از 800 ميليمتر تا 1200 ميليمتر

* طول پانل معمولاً از 6 متر تا 14 متر (به دلیل الزامات محدود کننده برای حمل بهتر محصولات)

* وزن پانل براي پانل فولادي 10 الي 15 کيلوگرم بر متر مربع و براي پانل آلومينيومي 5 الي 10 کيلوگرم بر متر مربع

* ضخامت ورق به کار رفته معمولاً بين 5/0 ميليمتر تا 1 ميليمتر

 

اجزای سازنده این سازه به چه شکل است ؟

 

به طور خلاصه اگر بخواهیم اجزای اصلی و فرعی تشکیل دهنده یک ساندویچ پانل سقفی را بر شماریم، به فهرست کامل زیر خواهیم رسید که توجه به آن، خالی از لطف نیست:

– ورقه فوقانی، که در اصل پیشانی کار و وجهه بیرونی پانل را تشکیل می دهد و قرار است در معرض دید ناظرین قرار گیرد.

– ورقه تحتانی، در حقیقت پشت کار است و معمولاً به رنگ روشن و طرح ساده انتخاب می شود تا نمای دکوراسیون داخلی را بسازد.

 

– بال انتهایی، به سبب هم پوشانی یا در صورت نیاز برای ایجاد یک آبچکان در قسمت پایین شیروانی، تعبیه می شود.

– کلاهک درز پوش که خاص ساندویچ پانل سقفی از نوع پیچ مخفی است که درز لب به لب بوجود آمده را بپوشاند.

– فستنرها همان ترکیب پیچ و مهره و واشر هستند که کار اتصال صفحات را به یکدیگر انجام می دهند. این پیچ ها دارای دو مرحله رزوه با فاصله هستند که هر دو رویه پایینی و بالایی را در هم محکم نمایند. از واشر نیز به منظور آب بندی سوراخ دور پیچ استفاده می شود؛ البته ناگفته نماند که سفت کردن پیچ ها به میزان مناسب (نه کم و نه زیاد) در آب بندی بسیار مهم است. پیچ ها را می توان در فرورفتگی یا بر آمدگی درج کرد.

 

 

ساندویچ پانل -گیف

 

جزئیات نصب و اجرای پانل سقفی

 

شاید چنین به نظر آید که ساندویچ پانل سقفی یک محصول بسیار ساده بوده و فرآیند ساخت تا نصب و اجرای آن چندان پیچیده نیست. این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و ناشی از ساده انگاری افرادی است که آشنایی چندانی با صنعت ندارند و چیز زیادی از اهمیت پوشش سقف نمی دانند. در این بخش با نکات مهمی در خصوص نصب و اجرای پانل سقفی به طور خلاصه آشنا خواهید شد؛ هر چند که این سر فصل بسیار مهم را در قالب یک مقاله مجزا نیز بر روی سایت منتشر خواهیم نمود.

 

– هر تولید کننده سیستم خاص خودش را دارد که با دیگران از جهاتی متفاوت خواهد بود. لذا بهترین کار آن است که به توصیه های تولید کنندگان توجه شود و عملیات نصب را با توجه به راهنمای محصول به انجام رساند.

 

– انتخاب ساندویچ پانل مناسب، قبل از نصب باید بررسی و نهایی شود؛ میزان بارهای وارده و فواصل تیرریزی ها باید از قبل توسط مهندس سازه اعلام شود تا با توجه به جمیع شرایط، بتوان ساندویچ پانل سقفی مناسب را انتخاب نمود.

 

– نواحی مختلفی از استراکچر سقف که محل تجمیع برف بیشاری خواهد بود، باید به دقت مورد توجه قرار گیرند و استحکام پیچ های به کار رفته در این نواحی را بیش از سایر نقاط در نظر گرفت. معمولاً همیشه جداول مرتبط با بار مجاز ساندویچ پانل که بر اساس آیین نامه های معتبر ساختمانی از سوی سازنده منتشر می شود، با بار برف و سایر مشخصه ها مقایسه می شوند  انتخاب نهایی صورت می گیرد.

 

– عوامل محیطی مانند فشار باد، بار برف، مکش باد، درجه دما و میزان بارندگی، بایستی در انتخاب ساندویچ پانل سقفی مناسب، در نظر گرفته شوند. اما از همه مهم تر، توجه به تغییرات تمایی است که از هر دو سمت طولی و عرضی، در مرزهای اتصالی می تواند موجب انبساط و تغییر فرم گرمای شود. رنگ نیز در این موضوع بی تاثیر نیست؛ با حرکت از رنگ های تیره به سمت رنگ های روشن، اثر اعوجاج ناشی از گرما را می توان به کمینه مقدار ممکن رساند.

 

– تکیه گاه خوبی معمولاً مورد نیاز است تا همه انواع ساندویچ پانل ها را در محل خود بتوان استوار نگاه داشت. تیرهای تخت که به صورت ممتد و موازی با صفحات ساندویچ پانل در اسکلت سوله یا سازه نصب می شوند، حکم تکیه گاه برای پانل ها دارند.

 

مزایای خرید از «ایران پانل» را از دست ندهید!

 

 

مزایای خرید از «ایران پانل» را از دست ندهید!

 

با اولین خرید ساندویچ پانل دیواری و سقفق از گروه صنعتی «ایران پانل»، کلیه مزایای ارزشمند زیر را به دست خواهید آورد:

– پایین ترین قیمت نسبت به محصولات مشابه

– بالاترین کیفیت در انتخاب مواد اولیه و فرآیند ساخت بهینه سازی شده

– تحویل فوری 24 ساعته به محض ثبت سفارش خرید محصول

– نصب سریع و آسان با رعایت کامل کلیه نکات ایمنی ساندویچ پانل و مقررات فنی ساختمان

– استفاده از بهترین عایق حرارتی و آکوستیک در ساخت پانل ها