لوگو ایران پانل

ساندویچ پانل استیل

شباهت ساختاری ساندویچ پانل استیل با ساندویچ خوراکی جالب است. اما قرار نیست ساندویچ پانل خورده شود. این محصول از چند لایه ساخته شده اند که بهم چسبیده اند. در واقع، ساندویچ پانل ها از دو لایه بیرونی ساخته شده اند که یک لایه هسته عایق بندی شده را در بین آنها احاطه کرده اند. لایه ها از مواد مختلف هستند. استفاده از این محصول در ساخت و ساز نسبت به سایر مواد مقرون به صرفه است.

مرکز فروش ساندویچ پانل استیل کجاست ؟

در سال های اخیر، سازه های پانلی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته اند. این محصول یک فرم ساختاری معمولی با عملکرد ساختاری خوب و مزایای عالی مواد است، مانند مقاومت بالاتر، عملکرد بهتر تحت جذب شوک، و همچنین چگالی کمتری در مقایسه با مواد تک لایه سنتی.

به دلیل به کارگیری صفحات فلزی استیل در دو طرف این نوع کالا ، به این اسم نامگذاری شده است، و بیشتر یک اصطلاح رایج در بین مردم است و تفاوت چندانی با سایر پانل های پیش ساخته موجود در بازار ندارد. تنها تفاوت آنها زیبایی ظاهری و نیز مقاومت بالا در برابر صورت است که ساندویچ پانل استیل را در بین مردم محبوب کرده است.

مطالعه ساختارهای این محصول فلزی از دهه ۱۹۵۰ در سراسر جهان آغاز شد و و روز به روز این صنعت با پیشرفت روبرو شد، تا جایی که امروزه شاهد حضور ساندویچ پانل های کاملا عایق و مقاوم در برابر فشار هستیم.

این ماده به دلیل وزن سبک، استحکام بالا، سختی زیاد و مقاومت در برابر سایش مناسب برای کاربری های، مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، نظامی، ساندویچ پانل صنعتی و غیره است. از این نوع متریال استفاده کنید زیرا می توانند از معایب سختی کم جلوگیری کنند و به راحتی در هر پروژه ای مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این، استفاده از این نوع ساندویچ پانل ها می تواند زمان ساخت پروژه های شما را تا ۵۰ درصد نسبت به سازه های سنتی کاهش دهد.

 

 

 

 ویژگی  های این پوشش استیل یک به یک

برای تولید این سازه از ورق های فولادی استیل ۱ میل یا بیشتر،  همراه با هسته کامپوزیت تقویت شده با الیاف شیشه (GFRP) استفاده می شود که به صورت وان های مربع توخالی پوسته ریزی شده است. از چسب ساختاری برای اتصال GFRP به هم استفاده می شود. البته این تنها یک نمونه از پوشش های استیل است و اگر به مراکز فروش و تولید پنل های پیش ساخته مراجعه کنید با تنوع زیادی از آنها روبرو خواهید شد که هر کدام متناسب با نیاز خاصی طراحی و تولید شده است.

مزایای پوشش استیل چیست؟

ساندویچ پانل استیل تعادل خوبی بین عملکرد بهتر و مقرون به صرفه بودن برای صنایع اصلی مانند بخش ساخت و ساز و صنعت سازه های پیش ساخته فراهم می کند.

از مزایای اصلی می توان به نسبت سختی، مقاومت بالا، پتانسیل جذب انرژی بالا، انعطاف پذیری برای صرفه جویی در فضا و موارد دیگر اشاره کرد.

فشار مداوم بر صنعت ساخت و ساز وجود دارد تا بتواند راه حل های سبک ساختاری برای بهبود بهره وری انرژی را بدون کاهش عملکرد سازه ارائه دهد. علاوه بر این، انتخاب های طراحی با محدودیت های سختگیرانه ای روبرو هستند زیرا نوآوری در مهندسی ساختمان به ندرت موفقیت آمیز است، مگر اینکه عملکرد و مزایای هزینه غالب باشد.

 

 

سازه های این سازه استیلی به دلیل نسبت سختی به وزن و عایق فوق العاده بالا مشهور هستند. آنها می توانند در زمان و نیز هزینه صرفه جویی خوبی برای کارفرمایان و یا سرمایه گذاران داشته باشند. آنها فضای زیادی را نسبت به سازه های سنتی در اختیار شما قرار می دهند و از وزن کمتری نیز بهره می برند.

ساختارهایی همچون این محصول ارائه طیف گسترده ای از راه حل های جذاب طراحی را دارند. علاوه بر کاهش وزن به دست آمده، این راه حل ها اغلب می توانند باعث صرفه جویی در فضا، مقاومت در برابر آتش، کنترل صدا و بهبود عملکرد گرمایش و سرمایش در ساختمان ها شوند.

ساختارهای این محصول به طور کلی از دو ورق استیل ضد زنگ تشکیل شده است که توسط یک هسته مرکزی به یکدیگر متصل و یا واحد کل را پدید می آورند. در طراحی سنتی سازه های ساندویچی، شاهد افت انرژی، و مقاومت پانل و نیز طول عمر پایین سازه بودیم که با پیشرفت در این زمینه آن گونه از مشکلات در سازه ای مدرن تر برطرف شده است.

 

 

 

به طور کلی ساندویچ پانل استیل را می توان در دسته بندی کامپوزیت و ساندویچ فلزی قرار داد. ساندویچ پانل های کامپوزیت از اجزای غیر فلزی مانند FRP، فوم PU و غیره تشکیل شده اند و معمولاً به عنوان سازه های حمل بار در کشتی های دریایی و قایق های تفریحی و عمدتا به عنوان عناصر حمل کننده بار در کشتی های تفریحی تجاری و بزرگ استفاده می شوند، که در حال حاضر این مواد وارد بخش ساخت و ساز نیز شده است.

این سازه را می توان با توجه به ساختارهای اصلی آن به چندین دسته تقسیم کرد: ساندویچ پانل های عایق حرارتی، ساندویچ پانل ضد حریق ،  ضد صوت،  ضد آب . کاملا عایق. البته ضخامت هر یک از این مواد به کاربرد آنها بستگی دارد.

 

مزایای این پوشش صنعتی چیست ؟

 • مناسب برای استفاده در بیشتر مناطق آب و هوایی
 • تعویض آسان
 • حمل و نقل آسان است
 • انتقال صدا و انرژی کاهش می یابد
 • مقاوم خوب در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • بسیار انعطاف پذیر
 • مقاومت مناسب در برابر آتش

 

ساندویچ پانل سقفی و استیل

 

 

انواع ساندویچ پانل استیل

 

این پوشش استیل در دو نوع دیواری و سقفی طراحی و تولید می شوند. آنها خود نیز دسته بندی جداگانه ای دارند و شما متناسب با نیاز پروژه خود می توانید از آنها استفاده کنید.

ساندویچ پانل های استیل دیوار:

از این محصول برای پوشاندن دیوارها و اطراف طاقچه ها استفاده می شود.  پانل دیواری از سختی کمتری برخوردار است. ضخامت ساندویچ از ۴ تا ۲۰ سانتی متر متغیر است.  پانل دیواری از دو ورق فلز گالوانیزه استیل تشکیل شده است.

این پوشش دیواری جزو  مصالح کاربردی به شمار می رود. آنها بیشترین استفاده را برای ساخت ساختمان های صنعتی، تجاری، ظریف، اداری، ورزشی، کشاورزی و عمومی دارند. همچنین از ساندویچ پانل استیل برای ساخت دیوارهای پارتیشن، سقف و سایر پارتیشن ها در انواع مختلف ساختمان استفاده می شود.

 

انواع ساندویچ پانل استیل دیواری:

 • سیستم اتصال دهنده استاندارد – پشم معدنی MiWo
 • سیستم چفت و بست استاندارد – PIR فوم Polyisocyanurate
 •  سیستم چفت و بست پنهان – فوم پلی ایزوسیانورات PIR
 • سیستم اتصال دهنده استاندارد – کف پلی اورتان PUR
 •  سیستم چفت و بست پنهان – کف پلی اورتان PUR

 

ساندویچ پانل های استیل سقف:


پانل های سقفی از مواد و اجرای گسترده تری تشکیل شده اند، بنابراین برای ساخت سقف پروژه های مختلف استفاده می شود. ورق های آلوزینک و گالوانیزه به عنوان لایه های بیرونی ساندویچ پانل استفاده می شود. از کف پلی یورتان که برای عایق صوتی و حرارتی مناسب است، بین این دو لایه استفاده می شود.

از پوشش های سقفی (سطح خارجی به شکل ذوزنقه) برای ساخت انواع سقف با زاویه شیب کوچک یا متوسط استفاده می شود. به لطف پروفایل مناسب قفل ها، در برابر نفوذ هوا، بخار و باران از تنگی کامل برخوردار هستند. پانل های سقف به عنوان مواد مناسب برای پوشش بام برای ساختمان های تولیدی، مراکز خرید ، انبارها و ساختمان های صنایع کشاورزی استفاده می شود.

 

 

انواع پوشش استیل سقف:

 •  PIR فوم پلی ایزوسیانورات
 •  فوم پلی اورتان PUR
 •  پشم معدنی MiWo

 

چطور با پانل های استیلی سردخانه بسازیم 

 

ساندویچ پانل استیل بهترین و ایده آل ترین گزینه برای ساخت سردخانه هستند. این مواد در ساخت سردخانه ها، فریزرها و سایر سازه ها در صنایع غذایی و کشاورزی استفاده می شود. آنها شامل دو صورت فولادی و یک هسته ساختاری از کف PUR / PIR هستند. آنها با بالاترین پارامترهای حرارتی (ضریب انتقال حرارت بسیار کم U) را دارند، بنابراین کاملاً الزامات اطمینان از عایق حرارتی بالای دیوارها و سقف ها را برآورده می کنند.

پانل های مورد استفاده برای ساخت سردخانه می تواند از انواع مختلف مواد ساخته شده باشند، در هر حالت برای افزایش نیازهای بهداشتی آنها گزینه بهتری هستند، زیرا به راحتی تمیز شده و قابل شستشو می باشند. علاوه بر این مشخصات ویژه چنین پانل هایی مانند، قفل مناسب و فنی و جزئیات فنی دقیق آنها موانع خروج یا ورود حرارت به داخل فضای سردخانه شده و ایمنی آن را تضمین می کند، که باعث می شود ساندویچ پانل سردخانه به محصولی ایده آل برای ساخت سالن ها و انبارهای مواد غذایی و تاسیسات کشاورزی تبدیل شود.

 

انواع ساندویچ پانل های سردخانه (استیل):

 •  فوم پلی ایزوسیانورات PIR
 • کف پلی اورتان PUR

 

ساندویچ پانل های پیش ساخته گوشه ای ؟

 

این محصول پیش ساخته گوشه ای، به اصطلاح گوشه ای، به ایجاد لبه های زیبا از لحاظ معماری برای روکش ساختمان را گویند که به تسهیل پروژه نیز کمک می کند. مزیت اصلی گوشه ها بستن بدون آنها است، که باعث می شود عنصر پایان دهنده سیستم های نما بسیار موثر و زیبا باشد.

 

انواع پانل های پیش ساخته گوشه ای:

 •  گوشه ای ARPANEL

 

برسی مدل های مختلف پانل های استیل؟

 •  پشم شیشه ای : یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین عایق های حرارتی ساندویچ پانل نوع پشم شیشه است. این پانل از عایق پشم فایبرگلاس ساخته شده است که آن را بسیار سبک می کند.
 •  پشم معدنی : این پانل ها یکی از پرفروش ترین عایق های مقاوم در برابر آلودگی صوتی هستند. آنها همچنین برای حفاظت از آتش استفاده می شود.
 •  فوم متراکم
 •  پلی یورتان
 •  پلی استایرن دیواری

برنامه های مورد استفاده از پانل استیل:

 • روکش های سقفی و دیواری
 • ساخت ویلا و ساختمان های از پیش ساخته
 • مناطق مسکونی
 • جایگاه های سوخت
 • غرفه های نگهبانی
 • واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی
 • گلخانه ها
 • انبارهای مواد غذایی

 

مدل های مختلف sandwichpanel

 

قیمت انواع پانل های سقفی از نوع استیل

یک اختراع جالب مدرن ساختمانی، این پانل سقفی است. استفاده از این مواد در ساخت یا بازسازی ساختمانها و سازه ها، اعم از مسکونی و تجاری، زمان راه اندازی پروژه را به طور قابل توجهی تسریع می کند. این صفحات سقف دارای مشخصات فنی بی عیب و نقصی هستند و علاوه بر این، نصب آنها راحت و آسان است.

مزیت اصلی این پانل ها ساخت چند لایه آنهاست. برخلاف انواع منسوخ شده از مواد بام، این نیاز به نصب عایق کمکی ندارد، زیرا در حال حاضر به خودی خود یک سیستم سقف کامل است.

اصولاً  این پانل سقفی مانند یک ساختار سه لایه به نظر می رسد. لایه های موجود در خارج از مواد سخت محافظ مختلف ساخته شده است. یک لایه در وسط پانل است. در بیشتر موارد، لایه های بیرونی این پانل ها از صفحه های استیل ساخته شده اند. گزینه هایی وجود دارد که یک طرف آن از ورق فولادی ضد زنگ ساخته شده باشد. اما برای همپوشانی سقف ها، از پانل هایی با لایه های خارجی تخته های OSB با افزایش ضد آب بودن نیز استفاده می شود.

مواد مورد استفاده برای ساخت و ساز  این نوع ساندویچ پانل ها می تواند:

 • فایبرگلاس
 • پلی استایرن منبسط شده
 • فیبر بازالت
 • کف پلی اورتان
 • و غیره باشد

به طور کلی، فوم پلی استایرن و فوم پلی یورتان به عنوان عایق استفاده می شود، مواد به هیچ وجه رطوبت را جذب نمی کنند. فوم پلی یورتان بیشتر استفاده می شود، زیرا در برابر آتش نیز مقاوم است.

در قسمت خارجی ساندویچ پانل استیل ها اسکیت هایی با ارتفاع تقریبی ۴۰ میلی متر وجود دارد که باعث افزایش سفتی و سختی مواد می شود. از اسکیت های بیشتری برای سازماندهی مسیر آب برای فاضلاب استفاده می شود.

 

  منابع 

 1. https://www.werepairsdubai.com