لوگو ایران پانل

ساندویچ پانل آلومینیوم

ساندویچ پانل آلومینیوم از بهترین پانل های موجود در بازار است، این نوع از پانل ها اخیراً به دلیل مزیت های زیاد مورد توجه قرار گرفته اند. خواص فیزیکی و شیمیایی برجسته، از جمله چگالی کم، مقاومت ویژه بالا، ضربه پذیری، جذب انرژی، جذب صدا، مقاومت در برابر شعله و اثر بخشی سپر الکترومغناطیسی از جمله ویژگی های این نوع پانل است.

با توجه به قابلیت های ذکر شده می توان از ساندویچ پانل آلومینیوم برای بسیاری از کاربردهای صنعتی، ساختمانی استفاده کرد مانند:

 • ساخت سوله سردخانه
 • ساخت انبار
 • ساخت خانه مسکونی
 • ساخت کانکس
 • ساخت بیمارستان و مراکز درمانی
 • و …

 

 

ساندویچ پانل آلومینیوم (AFS) یک کلاس خاص از مواد کامپوزیت است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

پانل های کامپوزیت آلومینیومی از دو ورق آلومینیومی با هسته PE یا FR ساخته شده اند. هسته پلی اتیلن در وسط دو پانل آلومینیومی قرار دارد. به همین دلیل است که پانل های کامپوزیت آلومینیومی (ACP) را نیز پانل ساندویچ آلومینیومی می نامند.

قبل از تصمیم گیری نهایی برای استفاده از ساندویچ پانل آلومینیوم، باید مواد تشکیل دهنده ساندویچ پانل را بشناسید. برای این منظور ویژگی های ساختاری پانل های شرکت ایران پانل را معرفی می کنیم.

اگر تصمیم به خرید این محصول منحصر بفرد دارید و به دنبال بهترین و معتبرترین برند ساندویچ پانل در کشور هستید، ایران پانل می تواند مناسب ترین گزینه برای شما باشد. زیرا تجربه زیادی در این کار دارد و از مواد درجه یک و دانش روز دنیا برای تولید محصولات خود استفاده می کند.

 

English ساختار پانل آلومینیومی چگونه است - ایران پانل

 

ساختار پانل آلومینیومی چگونه است؟

ساختار کلی این نوع ساندویچ پانل ها به این شکل است که از دو ورقه آلومینیومی با هسته مرکزی تشکیل شده اند. مواد هسته از اهمیت بالایی برخوردار اند زیرا می تواند بر عملکرد پانل ها تأثیر بگذارد. در نتیجه، شناخت بیشتر این عناصر بسیار مهم است.

رایج ترین ماده ای که در هسته ساندویچ پانل آلومینیوم اعمال می شود پلی اتیلن است. با توجه به ماهیت مقرون به صرفه آن، شرکت ایران پانل به عنوان تولید کننده برتر پانل های آلومینیومی از PE به عنوان مواد هسته مرکزی ساندویچ پانل استفاده می کند.

با این حال، استفاده از آن در کاربردهای داخلی بسیار معقول است، شما می توانید از ساندویچ پانل های آلومینیوم پلی اتیلن در فضاهای داخلی استفاده کنید.

در مواقع اضطراری و آتش سوزی، هسته PE این آسیب پذیری را دارد که آتش را سریعتر از حد انتظار گسترش دهد اما شرکت ایران پانل با ارائه راهکارهایی توانسته این مشکلات را به خوبی برطرف کند.

البته برخی از دولت ها هسته پلی اتیلن را در پروژه های ساختمانی ممنوع کرده اند، در حالی که دولت دیگر استفاده از هسته پلی اتیلن را در ساختمان های یک یا دو طبقه مجاز کرده است. بنابراین، قبل از خرید هر گونه مواد کامپوزیت آلومینیومی، حتما قوانین سازه های منطقه خود را بررسی کنید.

ما در شرکت ایران پانل این اطمینان را به شما می دهیم که ساندویچ پانل ما در برابر حرارت بسیار مقاوم هستند و به راحتی در فضای داخلی و بیرونی می توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از هسته های پلی اتیلن تنها راه حل و ماده تشکیل دهنده ساندویچ پانل آلومینیومی نیست. اکثر ارائه دهندگان و سازندگان مانند شرکت ایران پانل امروزه ساندویچ پانل آلومینیوم را با مواد اصلی دیگر مانند عناصر ضد حریق تولید می کنند حتی این کمپانی محصولی به نام ساندویچ پانل ضد حریق تولید کرده است .

البته مشکلات قبلی که در مورد رفتار آتش سوزی برخی از ساندویچ پانل ها ذکر شد، اکنون برطرف شده است.  ما در شرکت ایران پانل از برخی مواد ضد حریق برای پر کردن هسته ساندویچ پانل آلومینیوم خود استفاده می کنیم که در برابر آتش سوزی مقاوم هستند.

 

سایر ویژگی های سازه ای آلومینیومی که بسیار مهم هستند کدامند؟

 

سایر ویژگی های سازه ای آلومینیومی که بسیار مهم هستند کدامند؟

از دیگر خواص ساختاری ساندویچ پانل آلومینیوم می توان به فیلم محافظ، پوشش رنگی و پوشش سرویس پلی استر اشاره کرد. همه این عناصر ساختاری ساندویچ پانل شما را مقاوم تر می کند، بنابراین  پانل های شما کیفیت بیشتری خواهند داشت.

 

با این حال، ذکر تفاوت بین پوشش PE و PVDF نیز ضروری است. پوشش پلی اتیلن رفتاری مشابه هسته پلی اتیلن دارد. بنابراین، استفاده از آن برای مصارف داخلی توصیه می شود. با این حال، پوشش PVDF دوام بیشتری دارد و برای کاربردهای خارجی بهتر است. برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان شرکت ایران پانل تماس بگیرید تا شما را در این کار راهنمایی کنند.

 

ویژگی های ساندویچ پانل آلومینیوم چیست؟

ما به برخی از حیاتی‌ترین ویژگی‌های ساختاری پانل آلومینیومی اشاره کردیم، اما این ویژگی‌ها مزایایی را ارائه می‌کنند که آشنایی با آنها می تواند در خرید به شما کمک کند. ویژگی های  پانل آلومینیوم به شرح زیر است:

 • دوام

اولین ویژگی که در مورد مصالح ساختمانی به ذهن می رسد دوام است. این یک واقعیت است که شما نمی توانید هر پنج یا ده سال یک بار یک ساختمان بسازید. در نتیجه، شما باید موادی داشته باشید که برای سال‌های آینده دوام داشته باشد. ساندویچ پانل های آلومینیومی دوام فوق العاده ای دارند و می توانند برای شما بهترین گزینه باشند.

 • انعطاف پذیری

اگرچه دوام برای مصالح ساختمانی یک ضرورت است، اما باید انعطاف پذیری لازم برای ترکیب با سایر مصالح ساختمانی را نیز داشته باشد تا بتواند با آنها به خوبی ترکیب شود. ویژگی‌های ساختاری پانل‌های آلومینیومی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا انعطاف‌پذیری را ارائه دهند که در هیچ عنصر دیگری مشهود نیست.

بنابراین، مهم نیست که چه شکلی برای پروژه خود در ذهن دارید، همیشه می توانید برای دکوراسیون داخلی یا خارجی ساختمان خود از  ساندویچ پانل آلومینیوم استفاده کنید.

 

مواد تشکیل دهنده و بهترین ویژگی ساندویچ پانل آلومینیوم چیست؟ - ایران پانل

مواد تشکیل دهنده و بهترین ویژگی ساندویچ پانل آلومینیوم چیست؟

 • عایق

عایق حرارتی و صوتی نقش بسزایی در پروژه های ما دارد. با استفاده از پانل های شرکت ایران پانل می توانید مطمئن شوید که هیچ صدایی وارد ساختمان شما نمی شود و حرارتی از آن خارج نمی شود. از پانل های شرکت ایران پانل با پنجره های دو جداره استفاده کنید تا اثر خواص عایق را دو برابر کنید.ما در این شرکت بهترین نوع ساندویچ پانل آلومینیوم را به مشتریان خود ارائه می دهیم.

 • انتخاب رنگ های مختلف

یکی دیگر از ویژگی های این کالا ، انتخاب رنگ آنها است. به عبارت دیگر با استفاده از پانل های آلومینیومی می توان رنگ های متنوعی داشت. در حال حاضر در شرکت ایران پانل سه دسته رنگ اصلی برای ساندویچ پانل های آلومینیومی وجود دارد.

 

در کجا می توان از ساندویچ پانل آلمنیوم استفاده کرد؟

 

در کجا می توان از این محصول استفاده کرد؟

ویژگی های منحصر به فرد این کالا  امکان استفاده از آن ها را برای آپشن های مختلف فراهم کرده است. به عنوان مثال، سازندگان خانه های سفارشی و مشتریان از این مواد برای کاربردهای داخلی یا خارجی استفاده می کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، بسته به خواص ساختاری، استفاده نیز می تواند متفاوت باشد.

چند نمونه از کاربردهای داخلی عبارتند از:

 • پارتیشن بندی دیوار
 • سقف کاذب
 • دکوراسیون دیوار
 • دکوراسیون آشپزخانه

نمونه هایی برای استفاده های بیرونی شامل:

 • نمای دیوار
 • سایدینگ
 • روکش فلزی
 • تابلوهای تبلیغاتی
 • علائم راه

اگرچه می توان فکر کرد که اولویت ساندویچ پانل آلومینیومی عناصر ساختمانی است، سایر صنایع از استفاده از پانل های شرکت ایران پانل سود برده اند. به عنوان مثال، صنعت حمل و نقل و صنعت کانکس سازی.

جمع بندی؟

شرکت ایران پانل قابل اعتماد ترین و با تجربه ترین تولید کننده این محصول خاص در کشور است. شما می توانید با مراجعه به این مرکز با نازلترین قیمت بهترین نوع ساندویچ پانل را برای سازه خود خریداری کنید.

اگر به دنبال با کیفیت ترین نوع ساندویچ پانل آلومینیوم هستید، با ما تماس بگیرید تا با تخفیفات ویژه شما را خوشحال کنیم و نیاز شما را در کمترین زمان برآورده کنیم.

ایران پانل بهترین برند ساندویچ پانل آلومینیوم در کشور است، این برند شناخته شده ترین و معتبرترین برنده در کشور بوده که کیفیت محصولات آن فوق العاده بالا است.