ساندویچ پانل – با تضمین بهترین قیمت

ساندویچ پانل یک محصول درخشان است که در صنعت ساختمان و به عنوان پوشش دیواری و سقفی، کاربرد بسیار زیادی دارد. این محصول دارای ویژگی های ساختاری ارزشمندی است که مدیون طراحی هوشمندانه آن است. اسن محصول در واقع از دو صفحه فلزی موازی و هم اندازه تشکیل شده است که با فاصله مشخص از یکدیگر قرار گرفته اند و فاصله میان آنها، با کمک یک عایق مناسب پر خواهد شد.

این پوشش را به نام پوشش های ساندویچی نیز در بازار می شناسند و از جهات مختلف، به عنوان بهترین و اقتصادی ترین پوشش دیواری و سقفی در نظر گرفته می شود؛ خصوصاً که نصب آن بسیار سریع و بی دردسر بوده و اجرت نصب مناسبی دارد.

 

عمده استفاده از این محصول به سوله سازی و سازه های بزرگ صنعتی بر می گردد و لذا کاربرد چندانی در ساختمان ندارد. البته از پانل های سقفی در ویلا سازی ها بسیار استفاده می شود. در این مقاله به دنبال آن هستیم که اطلاعات عمومی مخاطب را در باره این کالای ارزشمند افزایش داده و کارایی های زیاد این محصول را تشریح نماییم. با ما همراه باشید.

 

 

مشخصات ظاهری ساندویچ پانل

 

این محصول در انواع و طرح های مختلف تولید و عرضه می شود که هر کدام، با طیف مشخصی از کاربردها همخوانی دارند. بر همین اساس راجع به ورقه های فولادی دو طرفه و جنس و ضخامت آنها باید دقت نمود و این اطلاعات را جزو المان های مهم تصمیم گیری مد نظر گرفت. همچنین درباره جنس عایق فوم میانی و ضخامت و مشخصات آن نیز باید به درستی تحقیق نموده و سپس سفارش داده شود. پاره ای از مهم ترین اطلاعات این بخش را در قالب نکات مهم زیر مرور خواهیم نمود:

 

– این محصول را عمدتاً در ضخامت های مختلف از 2 سانتیمتر تا 10 سانتیمتر می توان در بازار مشاهده نمود که هر کدام بنا به نیاز خاصی ایجاد شده اند. منظور از ضخامت این پوشش ، فاصله میان دو ورق موازی است که قرار است با فوم عایق پر شود.

– ضخامت ورق مورد استفاده در ساخت این پوشش عمدتاً زیر یک میلیمتر بوده که بسته به کارایی مورد انتظار از پانل ، به صورت کسری از میلیمتر انتخاب می شود.

 

 

گیفت - تماس باما

 

 

– عرض sandwichpanel ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس نمی تواند از حدود خاصی تجاوز نماید. آنچه در عمل بیشتر مشاهده می گردد این است که استفاده از پانل های به عرض یک متر، بسیار متداول تر است و به ندرت شاهد تغییر در عرض پانل هستیم.

– طول محصولات ایران پانل متغیر است و معمولاً با توجه به نیاز و سفارش مشتری تعیین می گردد. با توجه به سوابق اجرایی پروژه های مختلف شرکت صنعتی ایران پانل ، طول استاندارد sandwichpanel ها را 6 متر در نظر می گیرند. هر چند بنا بر مقتضیات پروژه های مختلف، طول های متغیر بین حداقل 2 متر تا حداکثر 14 متر نیز بنا به سفارش مشتری تدارک دیده می شود.

– جنس ورق بکار رفته در انواع ساندویچ پانل متفاوت بوده و انتخاب های وسیعی برای این موضوع وجود دارد؛ ورق گالوانیزه یا آلومینیومی ساده یا رنگ شده، از جمله مهم ترین و پر کاربردترین انتخاب ها هستند که در ساخت صفحات زیر و روی پانل، مورد استفاده قرار می گیرند. البته جنس های دیگر نظیر فویل یا کاغذ کرافت نیز هستند که کاربرد بسیار محدود و خاص پیدا می کنند.

 

 

مشخصات ظاهری محصولات ایران پانل


 

 بهترین جنس فوم عایق برای پوشش های پانلی 

 

همان طور که پیش تر مطرح شد، در داخل این پوشش از عایق استفاده می شود تا در برابر انتقال دما و تا حدودی صدا، ایزوله گردد. عایق های مختلفی نظیر پشم شیشه و پشم سنگ را می توان در میان دو صفحه پانل قرار داد؛ اما بهترین عایق موجود برای این منظور، فوم پلی یورتان است که کارکردهای ارزشمند آن باعث شده بر تمام عایق های دیگر ترجیح داده شود.

 

 

گیفت - تماس با ما

 

 

فوم پلی یورتان دارای دانسیته قابل قبولی می باشد و در زمره عایق های فشرده قرار می گیرد؛ تا جایی که وزن مخصوص آن چیزی در حدود 30 الی 60 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. با تکیه بر همین شاخص فشردگی است که خیال سازندگان از بابت عایق بندی دمایی و صوتی تا سطوح بسیار بالایی آسوده خواهد بود.

نکته حائز اهمیت دیگر، مقاومت و استحکام بالای فوم پلی یورتان است. مجاورت با موادی نظیر انواع حلال های صنعتی، اسیدهای قوی، روغن های معدنی، دود و غبارهای موجود در محیط، هرگز اثر محسوسی بر عایق پلی یورتان موجود در این پوشش نگذاشته این عایق به هیچ عنوان نمی پوسد. ضد قارچ و ضد میکروب بودن را نیز باید به خاصیت های آن اضافه نمود. همچنین امکان رشد و تکثیر گیاهان و حشرات موذی در مجاورت فوم پلی یورتان وجود ندارد و بر همین اساس، این ماده را می توان به عنوان بهترین عایق در پوشش های سقفی و دیواری دانست.

 

ساندویچ پانل یک رو یا یک طرفه چیست؟

 

علت نام گذاری این محصول به این نام این است که یک سوی پانل با پوشش فلزی مرسوم در ساخت  پانل پوشانده شده است و روی دیگر، با کمک فویل آلومینیوم یا انواع کاغذ صنعتی پوشانده می شوند. در واقع منطق ساخت این نوع پانل آن است که تنها یک سمت از پانل به عنوان نمای اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و با بهره گیری از بهترین پوشش ممکن از جنس فلز مرغوب ساخته می شود. بدین ترتیب سمت دیگر پانل که از اهمیت چندان زیادی برخوردار نیست را با پوشش های ساده و ارزان قیمت تر می پوشانند تا هزینه محصول در نهایت به سطح بسیار پایین تری کاهش یابد.

 

از این نوع پانل عمدتاً در اجرای سقف کاذب وسیع، یا به منظور پوشش دیواری یا سقفی سوله انبار کالا استفاده می شود. همچنین در کارخانجات قدیمی که از دیوارهای آجری بهره می برند، به عنوان نماسازی بیرونی و یا عایق کاری برودتی و صوتی می توان از این نوع محصول استفاده نمود.

 

چرا پانل ها بهترین عایق برای ساخت و ساز است؟

 

فوم پلی یورتان در شرایط کنونی، یکی از شناخته شده ترین مواد در حوزه عایق سازی حرارتی و برودتی محسوب می شود که در صنعت ساخت و ساز کاربرد ساندویچ پانل فراوان دارد. این ماده را به عنوان عایق در میان صفحات موازی از این کالا استفاده می کنند تا در کاربری های مختلف نظیر سوله سردخانه، عایق سازی مخازن و تانک ها، ایزوله کردن لوله های انتقالی و مواردی از این دست، به بهره برداری برسند.

 

مهمترين موضوع در يک سردخانه آن است که فضا نسبت به تبادل دمايی با محيط به طور کامل ايزوله شود و هيچ گونه ورود و خروج دما صورت نپذيرد. اين امر مهم را صرفاً با اتکا به عايق هاي استاندارد به کار رفته در این محصول مي توان محقق ساخت.

 

انواع ساندويچ پانل از نظر کارکرد

از منظر کارکرد و کارايی و با توجه به محلی که قرار است شاهد نصب این پوشش باشيم، این محصول را به دو گروه ديواری و سقفی تقسيم مي کنند که هر کدام، داراي ويژگی ها و مشخصات مختص خود هستند. در ادامه به معرفی هر يک از اين دو محصول خواهيم پرداخت. با ما همراه باشيد.

 

– ساندویچ پانل دیواری

 

به منظور پوشش دهي به ديوارهاي سوله در کاربری هاي مختلف به خصوص سوله صنايع غذايي و سردخانه، از پانل ديواری استفاده مي شود. در اين حالت به جاي ديوارچينی با آجر يا بلوک سيمانی که روش هاي سنتی محسوب مي شوند، از این محصول بر روي اسکلت فلزی استفاده مي شود که هزينه بسيار کمتري داشته و با سرعت بالايي نيز اجرا خواهند شد.

البته در برخي موارد هم ممکن است شاهد اجرا تلفيقی باشيم؛ به اين معنا که تا ارتفاع مشخصی از سطح زمين، ديوارکشی سنتی (آجرکشی يا بلوک گذاری) صورت پذيرد و براي ارتفاع های بالاتر از آن، از این پوشش دیوراری استفاده گردد. يگانه علت اين تصميم، محافظت از آسيب ديدگی ناشی از ضربه پانل ها در ارتفاع پايين مي باشد.

 

– ساندويچ پانل سقفی

 

نماي مرتبط با سقف سوله نيز از اهميت بالايي برخوردار است و اين موضوع، در ساخت و تجهيز سازه بايد به دقت مورد توجه قرار گيرد. در مورد پوشش سقف سوله در گذر زمان، تجديد نظرها و بازنگري هاي زيادی صورت گرفته است و نهايتاً، این محصول به عنوان بهترين پوشش سقفي توانست جايگاه خود را تثبيت نمايد. نصب سريع و آسان همراه با تنوع طرح و رنگ بالا، شايستگي هاي کليدي اين محصول به شمار می آيند. البته وزن سبک، قيمت مناسب و عايق دهي فوق العاده درخشان را نيز بايد به اين فهرست اضافه نمود.

 

 

گیفت - تماس با ما

 

 استفاده از این پوشش صنعتی 6 حُسن کليدي دارد!

 

در خصوص قابليت هاي متعدد sandwichich به عنوان پوشش نهايي و نماي بيروني، صحبت بسيار است. در اين مقاله هم سعي شد تا در خصوص مشخصه هاي متمايز کننده اين محصول ارزشمند، اطلاعات خوبي در اختيار مخاطب قرار گيرد. چنانچه بخواهيم به صورت گذرا به ويژگی های برجسته این محصول اشاره کنيم، 6 نکته مهم و کليدي زير را مي توان نام برد که مهم ترين خواص اين محصول را بر مي شمرند:

 

(1) قيمت مناسب و توجيه اقتصادی در برابر ساير مصالح ساخت

(2) مديريت مصرف انرژی از طريق جلوگيري از تبادل انرژی با محيط بيرون

(3) سرعت و سهولت بالا در نصب پوشش ها

(4) عمر مفيد بالا و حفظ کارايي حتي براي چند دهه متوالي

(5) قابليت بازيافت و تطبيق پذيري بالا با طبيعت و محيط زيست

(6) مقاوم در برابر فشار، ضربه و آتش سوزی

 

بهترین پوشش ایران پانل

 

چرا ساندویچ پانل جايگزين پوشش های سنتی شد؟

 

با گذر زمان، نياز به کنترل مصرف انرژي و حرکت به سمت بهينه سازی مصرف به عنوان يک اقدام ملی، بحث عايق کاری ديواری و سقفی در واحدهاي توليدی و صنعتی جديت مضاعفي پيدا کرد. این پوشش در کليه شرايط آب و هوايي امکان نصب دارد و با سرعت بالايي مي توان آن را به اجرا رساند.

لذا در برابر ديوار کشي هاي مرسوم و زمانبر سنتی ، استفاده از مزاياي عديده اي برخوردار است. مجموعه تخصصی ايران پانل با تکيه بر متخصصان تحصيل کرده و مهندسان با تجربه، قريب به سه دهه سابقه ساخت انواع پانل های صنعتی را در کارنامه خود دارد. قيمت رقابتي و خدمات پس از فروش، از ويژگی هاي ارزشمند و متمايز محصولات اين شرکت است.